Bognár György parádésat bírózott, 4/5-nél jár az újonc legjobbja - NB II-es érdekességek

Ezúttal sem volt hiány hangzatos nyilatkozatokban az NB II-es bajnokik után. De összegyűjtöttük a kiemelkedő csatár- és kapusteljesítményeket, és minden további érdekességet is.
Budai László 2018. augusztus 21., kedd 8:19
Szerző: Budai László 2018. augusztus 21., kedd 8:19

A forduló bravúros hajrája: Győri ETO

A bajnokságot felemásan (1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség) kezdő Győri ETO az újonc Monor otthonába látogatott. Mészöly Géza együttese vezetett, majd 1-1-re állt a 61. percben, amikor Tar Zsolt kiállítása miatt megfogyatkozott a Rába-parti gárda. Ezt követően kezdődtek az igazi izgalmak: Tajthy Tamás a 83. percben újra vezetést szerzett az ETO-nak, amit azonban nem tudtak megtartani, hiszen a 93. minutumban büntetőből egyenlített a Monor. De még itt sem volt vége, a ráadás utolsó pillanataiban a vendégek 18 éves játékosa, Kovács Krisztián betalált, megszerezve a három pontot a győrieknek, akik mindezt félórát emberhátrányban játszva érték el.

A forduló folytatott sorozata: Tóth Barna (Monor)

Egy héttel ezelőtti, az NB II-es érdekességekkel foglakozó cikkünkben már beszámoltunk a monori Tóth Barna remek sorozatáról, akkor arról írtunk, hogy a 23 éves játékos harmadik bajnokiján már a harmadik gólját szerezte. Ezúttal Győrben már kettőig jutott, azaz 4 meccsen öt gólnál jár, amivel a csákvári Bobál Gergellyel holtversenyben vezeti a másodosztály góllövőlistáját.

A forduló bírózása: Bognár György (Budaörs)

Vasárnap elszenvedte első vereségét az új idényben a Budaörs csapata, amely ötgólos mérkőzésen, 3-2-re maradt alul hazai pályán a Kaposvári Rákóczival szemben. A lefújás után a budaörsiek szakmai igazgatója, Bognár György nem csak saját játékosait kritizálta.

Körülményesen, lassan játszottunk, a Kaposvár pedig kihasználta ezt, amiért gratulálok nekik. Ha én vezetem ezt a meccset, biztosan nyerünk...

– nyilatkozta a szakvezető.

A forduló érdekessége: Tiszakécske

Bár négy forduló után még mindig nincs gólja, már két pontnál jár az újonc Tiszakécske. A Tisza-partiak ezúttal a Mosonmagyaróvár otthonában játszottak 0-0-s döntetlent, megszerezve szezonbeli második pontjukat, de még mindig az utolsó előtti helyen állnak. Bár az első két meccsen elszenvedett két kiütéses vereség (0-5 és 0-4) után a két gólnélküli döntetlen előrelépés, a bentmaradáshoz gyorsan el kezdeniük gólt lőni a tiszakécskei futballistáknak.

A forduló nyilatkozata: Horváth Ferenc (Balmazújváros)

A 3. fordulóban két vereség után megszerezte első győzelmét az NB I-ből kiesett Balmazújváros az NB II-ben, ezúttal pedig 0-0-s döntetlenre futotta Horváth Ferenc együttesének erejéből a Kazincbarcika ideiglenes otthonában, Putnokon. A vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét a meccsről.

- Mondhatnám, hogy egy jó 0-0-ás meccs volt, de nem volt az, hiszen ez egy rossz 0-0 volt. Mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de egyik sem tudott élni velük. Egyik csapat sem érdemelt három pontot – mondta Horváth Ferenc.

A forduló duplázói: Bobál Gergely, Gajdos Zsolt, Szarka Ákos és Tóth Barna

Az NB II. 4. fordulójában négy játékosnak sikerült kétszer betalálnia: a csákvári Bobál Gergely a Vasas elleni 3-3-ra végződő bajnokin, Gajdos Zsolt a ZTE 3-1-es győzelme alkalmával, Szarka Ákos a Gyirmót 3-0-s Vác elleni sikere során, Tóth Barna pedig a már említett Monor-Győrön lőtt két gólt.

A forduló első pontja: Siófok

Negyedik bajnoki mérkőzése végén első pontjának örülhetett a BFC Siófok együttese, amely a Budafok elleni hazai bajnokin ért el 0-0-s döntetlent. Más kérdés, hogy tudnak-e örülni az egy pontnak a Balaton partján, a csapat ugyanis továbbra is az utolsó helyen áll. A Siófok egyébként idén sem arról híres, hogy kitömjék az ellenfelek, hiszen kétszer egy- (ZTE 2-3, Vasas 1-2), egyszer pedig kétgólos (Monor, 0-2) vereséget szenvedett el.

A forduló védései: Ribánszki László (Békéscsaba)

Bár három gólt kapott a Zalaegerszeg otthonában, a hazaiak részéről duplázó Gajdos Zsolt mellett a mérkőzés legjobbjának bizonyult a viharsarkiak hálóőre. Ribánszki László három ajtó-ablak ziccert is hárított a mérkőzésen, ebből kétszer már eldőlve, lábbal hárította a zalai támadók próbálkozását, és a rárontó csatároktól is többször szerezte meg a labdát jó kijövetel után.