Az NB II topsztorijai: Bognár György nem kímélte a játékvezetőket, a volt Fradi-bekké a forduló kiflije – videók

Ahogyan azt olvasóink már megszokhatták, ezúttal is összeszedtük a másodosztály előző fordulójának legfontosabb történéseit, érdekességekből pedig most sem volt hiány. A Vasasé a forduló visszatérője és kiütése, hihetetlen kiállítás Budaörsön, félig csípővel, félig az oldalával talált be a ZTE támadója.
Nyikes Zoltán 2019. március 5., kedd 12:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. március 5., kedd 12:52

A Vasasé a forduló visszatérője és kiütése

A vasárnapi játéknap legnagyobb arányú győzelmét aratta a Vasas a Nyíregyháza ellen: Szanyó Károly együttese ráadásul 0-1-ről fordítva nyert 5-1-re. Ebben közrejátszott Király Botond játéka is, aki a forduló nagy visszatérője volt. Ő ősszel sérülése után Szanyónal egyből alapember lett és szárnyalt -ahogy a csapat is. A felkészülés alatt remek formában volt, de újra megsérült és az első tavaszi meccseken hiányzott. Most lett újra kezdő, és extra gólpasszal és góllal járult hozzá a Vasas gólfesztiváljához.

Téli igazolás volt a Győr nyerőembere, három meccsen háromnál jár

Bár 1-0-ra még a hazaiak vezettek, végül 4-1-es győzelmet aratott az ETO a Csákvár otthonában. A győriek nyerőembere a télen Zalaegerszegről igazolt középpályás, Madarász Márk volt: a 23 éves futballista két gólt is szerzett. Madarász így tavasszal 3 meccsen 3 gólnál jár a Győr színeiben középpályásként.

Ellentétes utat járt be Baracskai Roland. Ő Győrből távozott télen, és hatalmas bombagólt lőtt volt csapatának. A váltás neki is jót tett: míg az egész ősz folyamán mindössze egy gólt lőtt ETO-mezben, Csákváron egy hónap alatt máris kettőig jutott.

Hihetetlen kiállítás: ­­­­A szabadrúgást kapó csapat játékosának villant a piros lap

Csak szökőévente látható olyan eset, ami után piros lapot kapott a hétvégén a Budaörs játékosa, Tányéros Ádám: a futballista sípszó előtt végezte el a csapata javára megítélt szabadrúgást, amiért Horváth Tibor játékvezető sárga lapot mutatott fel neki. Mivel azonban már korábban is kapott egyet, rögtön villant a piros is Tányérosnak a mérkőzés 73. percében.

Bognár György nem is hagyta szó nélkül: „A bírók bort isznak és vizet prédikálnak”

Nem is maradtak el Bognár György játékvezetőket kritizáló szavai az eset után:

Felesleges játékvezetői értekezleteket tartani a csapatok részére, ha a játékvezetők bort isznak és vizet prédikálnak...

– illusztrálta sajátos stílusában véleményét a játékvezetők ténykedéséről Bognár György a Budaörs – Vác (2-3) meccs után.

A forduló cseréje döntött az ötgólos meccsen

Az említett találkozó egyébként gólgazdag első félidőt hozott, hiszen 2-2 volt az állás már 32 perc után. A mérkőzést a csereként beállt Gyürki Gergely döntötte el: a hajrában ő állította be a végeredményt, igaz, lesgyanús helyzetből.

Bognár után Waltner is bírózott: „Két százszázalékos tizenegyes maradt el”

2-0-s hátrányból emberhátrányban mentett pontot a Kaposvári Rákóczi a sereghajtó Monor otthonában vasárnap. A harmadik helyen álló somogyi együttes vezetőedzője, Waltner Róbert játékosai első félidei hozzáállása mellett a játékvezetésre is panaszkodott a lefújás után:

„Az első félidőben sajnos nem volt jó a hozzáállásunk, amihez még párosult egy rendkívül rossz játékvezetés. Kaptunk egy olyan tizenegyest, ami nem volt az, nekünk pedig sem az első, sem pedig a második félidő végén nem adtak meg egy-egy száz százalékos büntetőt. Ez döntően befolyásolta a mérkőzést, de ez nem mentség az első játékrészben mutatott hozzáállásra. A másodikban tíz emberrel is sikerült kiegyenlítenünk, ez mindenképp pozitívum.”

Interjú: „Mit rontottam el? Mindent!” - Prukner és Sisa sem tudta észhez téríteni a magyar foci nagy tehetségét
Tíz éve a magyar foci egyik legnagyobb tehetségének tartották, korábbi edzői szerint képességei alapján komoly külföldi bajnokságban kellene játszani, ehhez képest most az NB II 16. helyén álló Budafokban futballozik. Kulcsár Kornél nem tudta feldolgozni a korán jött népszerűségét, a foci csak a bulik és az italozás után következett nála a sorban. Interjú.

A volt Fradi-bekké a forduló kiflije

Remekül eltalált góllal szerzett vezetést a Tiszakécske a ZTE otthonában: a 18. percben a vendégek balszélsője, Sváb Dániel kapott labdát a bal oldalon, majd néhány igazítás után a bal kapufa érintésével vette be Zöldesi Illés kapuját. Ahogy mondani szokták, volt „kifli” a lövésben, ennél nagyobb talán nem is lehetett volna. Végül azonban csak szépségtapasz lehetett Svábnak a találat, ugyanis a hazaiak fordítottak és 4-1-re nyertek.

Dzurják „Csöpi” beugró edzőként nyert előző csapata ellen

Megvolt a pikantériája a Kazincbarcika – Soroksár mérkőzésnek: a jelenleg a Kazincbarcika másodedzőjeként dolgozó Gálhidi György eltiltása miatt vasárnap beugróként a csapatot irányító Dzurják József néhány hete még a Soroksár alkalmazásában állt. Csöpi azonban ezt a meccset tekintve jól váltott: csapata 2-1-re verte Lipcsei Péter együttesét.

A találkozó összefoglalója:

A szabadrúgás mint ziccer: Esélyük nem volt a kapusoknak

Bravúros győzelmet aratott a Siófok: Mihalecz István együttese 1-0-ra verte a dobogóért harcoló Békéscsabát. Ehhez kellett Magasföldi József is: a rutinos futballista a Békéscsaba elleni bajnoki 16. percében lőtt parádés szabadrúgásgólt.

Nem akart lemaradni tőle Stieber András (Budaörs) sem: a magyar válogatott Stieber Zoltán testvére 2-1-es vendégvezetésnél állt a labda mögé, és mintegy 20 méterről védhetetlenül bombázott a bal felső sarokba. Stiebernek ez volt az ötödik gólja a szezonban, csapattársa, a hétvégén szintén betaláló Sajbán Máté azonban már 16-nál jár az idényben, ebből 13-at az NB II-ben, hármat pedig a Magyar Kupában szerzett.

Góllal „mutatkozott be” kisfiának a ZTE kezdőbe visszatért csatára: Félig csípővel, félig az oldalával talált be

Nem lábbal, de nem is fejjel, hanem egészen érdekes mozdulattal biztosította be a Zalaegerszeg győzelmét a Tiszakécske ellen Gajdos Zsolt. A zalaiak a kezdőcsapatban tavasszal először helyet kapó házi gólkirálya 3-1-es állásnál Babati lövésébe „állt bele”, s mint a klub honlapján elmondta, félig csípővel, félig az oldalával továbbította a hálóba a labdát. Ráadásul mintegy egy hónapja született kisfia, Milos először látogatott ki édesapja meccsére, aki nem felejtette el megmutatni a kicsinek, hogy mit tud. „Mondjuk úgy, hogy jó kabala volt” – mondta boldogan Gajdos.