NB I: Puskás Akadémia még egy gólt szerezve nyert az égiháború miatt szerdára halasztott mérkőzésen

A Puskás Akadémia a szerdai befejezéskor újabb gólt szerezve 3-1-re győzött a Zalaegerszeg otthonában az OTP Bank Liga 3. fordulójának vasárnap elkezdett mérkőzésén.
Dudás Gábor 2021. augusztus 18., szerda 17:24
Szerző: Dudás Gábor 2021. augusztus 18., szerda 17:24

Az eltiltott vezetőedzője, Waltner Róbert nélkül meccselő (Ferenczi István vette át így a feladatokat a kispadnál) ZTE sokkal aktívabban kezdett, hiába játszott egyfajta eredménykényszerben a Paks elleni 1-6 után a felcsúti gárda. Mindkét oldalon fontos játékosok (Bobál Dávid és Kálnoki-Kis, illetve Nagy Zsolt és Joao Nunes) hiányoztak piros lapok miatt.

A zalaiak gyorsan felvették a ritmust és veszélyesebben futballoztak az első játékrészben. Már a 9. percben vezetést szerezhetett volna a házigazda, de Koszta lövésénél Tóth védett nagyot, a kipattanónál pedig Bedi lőtt, de remekül blokkolt Deutsch.

A 13. percben viszont már jött a zalai gól: épp egy felcsúti kölcsönjátékos, Skribek Alen szerzett vezetést a Zetének, a fiatal szélső egy jobbról beadott labda után, 14 méterről és nagy erővel lőtt a léc alá (1-0).

A 20. percben jutott el először igazi helyzetig a vendégcsapat, van Nieff bal oldali beadását fejelte a léc fölé Spandler. Nagyjából ez is volt a felcsútiak egyetlen komoly gólszerzési lehetősége a szünetig. A ZTE viszont akár növelhette is volna előnyét, de hiányoztak az utolsó pontos megoldások a kapu előtt.

Szinte azonnal összejött a Puskásnak a szünet után, ami az első félidőben nem, azaz eljutott egy helyzetig, amit gólra is váltott. Ehhez kellett egy szöglet és a hazai védelem bizonytalankodása is, amit az ex-zalai Favorov használt ki, megpattanó lövése kötött ki a kapu jobb oldalában (1-1).

Sőt, bő tíz perc múlva már Hornyák Zsolt csapata vezetett: Deutsch bal oldali beadása teljesen üresen találta a hosszú oldalon Puljicot, aki kapásból a jobb sarokba belsőzött (1-2).  Ekkorra megérkezett a szél, a villámlás és az eső is Zalaegerszegre, amely olyan heves lett néhány percen belül, hogy Bogár játékvezető az öltözőbe parancsolta a csapatokat.

A szerdára kiírt folytatásban sok helyzetet nem hozott a hátralévő húsz perc. A 83. percben Grezda indította a szélen Halilovicot, a beadása után Skribek lövését védte bravúrral Tóth. A hosszabbításban egy kontratámadás végén Komáromi lódult meg, majd középre adott és az érkező Corbu higgadtan talált a hazaiak kapujába.

NB I, 3. forduló

ZTE FC-Puskás Akadémia 1-3 (Skribek 13.), ill. Favorov 54.), Puljic 66., Corbu 92.)

A meccs minden fontos pillanata itt!

ZTE FC, vasárnap: Demjén - Németh E. (Lesjak, 66.), Serafimov, Sebestyén, Gergényi - Bedi, Sankovic, Halilovic (Spoljaric, 66.) - Babati (Grezda, 66.), Koszta, Skribek

ZTE FC, szerdán: Demjén - Lesjak, Serafimov, Sebestyén, Gergényi - Halilovic, Spoljaric, Bedi - Grezda, Zimonyi, Skribek

Puskás Akadémia, vasárnap: Tóth B. - Gera D. (Slagveer, 69.), Stronati, Spandler, Deutsch L. - Van Nieff, Corbu, Favorov - Komáromi, Puljic, Plsek

Puskás Akadémia, szerdán: Tóth B. - Favorov, Stronati, Spandler, Deutsch L. - Plsek, Van Nieff - Komáromi, Corbu, Slagveer - Puljic

NB I: Újabb Fradi-meccs marad el a BL miatt - itt a bejelentés
Az MLSZ hivatalos Twitter-oldalán tudatta, hogy a Ferencváros kérésére elhalasztották a vasárnapi, Puskás Akadémia elleni bajnoki mérkőzését a 4. fordulóból.