NB I: Ismét kiszakadt a paksi gólzsák, nagy pofonba szaladt bele otthon a ZTE

Hiába kezdte jól a meccset a ZTE, rossz volt a helyzetkihasználása, míg a másik oldalon a paksiak jól sáfárkodtak a lehetőségeikkel az egész 90 perc során.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 24., péntek 21:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 24., péntek 21:52

A hazai pályán még nyeretlen Zalaegerszeg a két győzelemmel a háta mögött érkező Paksi FC-t fogadta a ZTE Arénában.

1. félidő

Waltner Róbert csapata nagy lendületben kezdte a találkozót, már a második percben Skribek lövését kellett védenie Nagynak, majd Szélpálnak kellett mentenie fontos szituációban Gergényi beadásánál, míg a 10. percben már gólnak örülhettek a hazai szurkolók, de korán, Skribek találata előtt ugyanis Koszta lesen állt, így jogosan ítélt szabadrúgást kifelé a játékvezető. Még csak a 12. percben jártunk, de kis híján már Koszta is betalált, fejese viszont nagyon kevéssel a bal alsó mellé ment.

Ilyen kezdés után némileg a semmiből érkezett a Paks gólja a 15. percben, amikor Balogh ugratta ki jó ütemben Ádámot, aki 11 méterről a kapus fölött a bal alsóba pörgette a labdát, 0-1.

A 21. percben közel járt az egyenlítéshez a ZTE, de Serafimov nagy helyzetben, 7 méterről fölé fejelt, öt minutummal később pedig Bedi lövése kerülte el kevéssel a jobb sarkot.

A 37. percben Bognár lövése megpattant a sorfalon és kis híján becsorgott a jobb alsóba, a sarokrúgás után viszont már jött az újabb paksi gól: egy kis szögletet követően Bognár ívelt át a hosszúra, ahonnan Szélpál középre fejelte a labdát, a kapu torkában pedig Serafimov a saját kapujába lőtte a játékszer az érkező Papp elől - öngól.

Még a szünet előtt Spoljaric szépíthetett volna, de ő sem célzott pontosan, így kétgólos előnnyel mehetett pihenőre a Paks.

2. félidő

A fordulás után csak 6 percet kellett várni arra, ami az első félidőben 45 percen keresztül nem jött össze a hazaiaknak: egy nagy bedobást követően pattant egyet a labda a 16-oson belül, majd Spoljaric háttal a kapunak húzta a labdát estében a jobb alsóba, 1-2.

Még mielőtt azonban újra vérszemet kapott volna a ZTE, gyorsan újra kétgólos előnyre tett szert Bognár György csapata, miután az 54. percben Szélpál a 16-oson belül, az alapvonal mellett megcsinált egy cselt befelé, majd estében még sikerült középre adnia, ahol érkezett Kinyik és laposan a bal alsóba helyezett.

Az 58. percben pedig nagyon úgy tűnt, hogy eldőlt a három pont sorsa: Bognár indította a leshatáron kiugró Baloghot, aki 11 méterről higgadtan a jobb alsóba helyezett Demjén mellett, 1-4.

A csereként pályára lépett Meshack próbálkozott ezt követően a legaktívabban, sok gondot okozott a vendég védőknek, de gólt neki sem sikerült szereznie, mint ahogyan Borukovnak sem, akinek a közeli lövését védte bravúrral Nagy.

A Paks viszont nem állt le, a 85. percben bevitt egy kegyelemdöfést a hazaiaknak: Szélpál az alapvonal mellett egy köténnyel becsapta védőjét, majd középre gurított Szabónak, aki egy igazítás után kilőtte a jobb alsót - Szélpál védő létére a harmadik asszisztját adta ezen a meccsen.

A végeredmény viszont a 94. percben alakult ki: Meshack ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, a megítélt 11-est Borukov váltotta gólra - háromgólos győzelmet aratott a Paks.

NB I, 7. forduló

ZTE FC–Paksi FC 2-5 (Spoljaric 51., Borukov 94. - 11-esből, ill. Ádám 15., Serafimov 37. - öngól, Kinyik 54., Balogh 58., Szabó B. 84.)

ZTE: Demjén - Huszti (Nimaga, 68.), Serafimov, Bobál (Lesjak, 32.), Gergényi (Halilovic, 46.) - Sankovic, Bedi, Spoljaric - Babati (Meshack, 46.), Koszta (Borukov, 59.), Skribek.

Paks: Nagy G. - Tamás (Szabó B., 67.), Lenzsér, Szélpál (Lorentz, 89.) - Kinyik, Balogh, Bognár (Nagy R., 89.), Papp K. (Windecker, 79.), Medgyes - Ádám (Böde, 67.), Sajbán.