NB I: Három cserejátékos hozta össze a Puskás Akadémia győzelmét Zalaegerszegen

Úgy tűnt, hogy az idényben már az ötödik 1-1-s döntetlenjét játssza majd a Puskás Akadémia az NB I-ben, de Zalaegerszegen, a hajrában fordítani tudott a tavalyi bronzérmes.
Dudás Gábor 2022. szeptember 11., vasárnap 16:51
Szerző: Dudás Gábor 2022. szeptember 11., vasárnap 16:51

Az 5. percben Ikoba éles szögből lőtt, Tóth védett. A 18. percben egy kipattanó után Bedi tüzelt mellé 20 méterről. Egy perccel később Tajti tekert 21 méterről kapura egy szabadrúgást, ami kicsivel ment mellé.

A 24. percben megszerezték a vezetést a jobban játszó hazaiak: Ikoba tört be a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-0). Nem sokkal később egyenlíthetett volna a Puskás, Kiss beadása után azonban Zahedi közelről nagy helyzetben nem talált kaput.

A 33. percben Meshack egy szép csel után 7 méterről lőtt, Tóth hatalmasat védett. Két perccel később Meshack megint ziccerbe került, de 11 méterről csúnyán mellé emelt. A félidő végén Sankovic távoli bombája szállt fölé. Az első játékrészben egyértelműen a zalaegerszegiek játszottak jobban.

A fordulás után sokáig inkább csak a küzdelem dominált és nem a foci, ehhez az is hozzájárult, hogy elkezdett esni az eső, a pálya pedig csúszóssá vált.

A ZTE érezhetően visszább vett, kevesebb veszélyt jelentett a kapura a Moniz-csapat, a felcsútiak pedig nem igazán találták a fogást a hazai védelmen. De csak összejött az egyenlítés a több cserével is frissítő vendégeknek. A 73. percben, Némi tűzijáték után Baluta egy lepattanó labdát vágott 17-ről a jobb alsóba (1-1).

És ezzel még nem volt vége, a 88. percben három cserejátékos hozta össze a felcsútiak második gólját. Gruber indította szépen Urblíkot, aki azonban váratlanul átlépte a labdát, amely így Slagveer elé került, ő pedig szépen kilőtte a jobb sarkot (1-2). Egy holland lett így tehát Ricardo Moniz csapatának "végzete", a Puskás pedig meg is előzte a tabellán legyőzött ellenfelét.

OTP Bank Liga, 8. forduló:

ZTE - Puskás Akadémia 1-2 (Ikoba 24., ill. Baluta 73., Slagveer 88.)

ZTE: Demjén - Lesjak, Kálnoki Kis, Mocsi, Bedi - Meshack (Carioca, 80.), Sankovic (Szalay, 90.), Németh (Kovács B., 56.), Tajti, Gergényi - Ikoba

Puskás Akadémia: Tóth B. - Mezghrani, Batik, Stronati, Favorov (Skribek, 68.) - Kiss T. (Urblík, 46.), Van Nieff (Puljic, 61.), Baluta, Corbu - Colley (Gruber, 71.), Zahedi (Slagveer, 46.)

17:30: Ferencváros - Kisvárda - ÉLŐ eredménykövetés itt!

20:00: Újpest - Vasas

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.