NB I: Akkor kapott ki a ZTE, amikor már úgy tűnt, legyőzheti a dobogóst

2-1-re győzött Knezevic duplájával a már második Puskás Akadémia Zalaegerszegen, az OTP Bank Liga 20. fordulójának második vasárnapi meccsén.
Dudás Gábor 2021. február 7., vasárnap 18:10
Szerző: Dudás Gábor 2021. február 7., vasárnap 18:10

Egy kisebb helyzettel kezdett a Puskás Akadémia (egy védőről pattant előbb Knezevic lábára, majd az oldalhálóba a labda), de aztán sokáig kellett várni az újabb lehetőségre. Az iram nem volt rossz, de csak néhány beadás okozott zavart mindkét oldalon, a kapusoknak egyébként szinte semmi dolguk nem volt.

A 36. percben aztán egy sárgát is követő szabadrúgás után Spandler 4 méterről, éles szögből fejelt a bal kapufa mellé nem sokkal. Alig pár perc múlva a felcsútiak közelről a kapuba is találtak, de előtte már Plsek kezét érte a labda.

A fordulás után szinte azonnal vezetést szereztek a vendégek. Slagveer indult meg a jobb oldalon, áttört a védők között, Bobál pedig nem merte lerántani sárga lapja birtokában. Végül a holland ügyes passzal, Knezevic pedig egy, a léc alá helyezett lövéssel koronázta meg a kontrát (0-1).

Erre felébredt a ZTE: az 52. percben Lesjak egy elcsúszás, majd egy szép csel után lőtt éles szögből balról, de Tóth Balázs védett a rövid saroknál. Hat perccel később viszont már a horvát védő "győzött. Lesják remek mozdulattal, kapásból lőtt a kapu bal oldalába, Bobál kitűnő keresztlabdáját követően (1-1).

Sőt, a játékrész közepn akár fordíthattak volna is a vendégek: Szánthó passza üggyel-bajjal, egy elcsúszó védő miatt is jutott el Könyvesig, aki egy szép csellel tisztára is játszott magát a 16-oson belül, ám nem találta el a kaput, a labda a bal kapufa mellett suhant el.

A 78. percben Könyves beadásáról épphogy lemaradt a csereként beállt és bevetődő Zimonyi, a támadót is érintve hagyta el a játékteret a labda. Úgy tűnt, a zalaiak akár a maguk javára is fordíthatják a találkozót, amikor megszerezte a győztes gólt a Puskás Akadémia. A 82. percben, Knezevic szögletét követően Bedi ért kézzel a labdához, jogos büntető következett. Knezevic nem túl jó és erős 11-esét eldőlve védte Gyurján, de pechjére a kipattanó épp a támadó középpályás elé került, aki ezt már nem hibázta el (1-2).

A Zete erejéből egy Lesják-kapufára jutotta meg, a vendégek pedig többször is lezárhatták volna az összecsapást ellentámadásaikból. Bobál piros lapja (második sárgája) miatt aztán tíz emberrel fejezte be az összecsapást a hazai csapat.

Végül maradt az 1-2, az öt meccs óta nyeretlen zalai gárda maradt az alsóházban, a Puskás Akadémia viszont jelenleg már a 2. az OTP Bank Ligában, igaz, itt maradása azon is múlik majd, mi lesz a kora esti Fradi-Vidi rangadó vége.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

ZTE - Puskás Akadémia 1-2 (Lesják 58., ill. Knezevic 47., 83.)

Piros lap: Bobál D. (ZTE, 90.)

A meccs krónikája percről percre itt!

ZTE: Gyurján - Lesjak, Szépe, Bobál D. - Szánthó (Szalay 88.), Gergényi (Favorov, 46.), Sankovic (Koszta, 88.), Tajti, Bedi - Könyves, Futács (Zimonyi, 59.)

PAFC: Tóth B. - Szolnoki, Joao Nunes, Spandler, Nagy Zs. - Plsek (Komáromi, 84.), Urblík (van Nieff, 71.) - Slagveer (Corbu, 84.), Knezevic, Kiss T. - Mance (Baluta, 71.)

18:30: Ferencváros - MOL Fehérvár - élőben itt!

Az NB I jelenlegi állása:

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.