NB I: A Fradi után a Gyirmótot is legyőzte a ZTE - 2-0 után lett izgalmas a meccs

Egy szűk félidőn után magabiztos játékkal vezetett 2-0-ra a ZTE a Gyirmót ellen, de a második játékrészben izgulnia kellett a győzelem miatt. Végül 2-1-re így is nyert az élmezőnybe fellépő zalai gárda.
Dudás Gábor 2021. október 22., péntek 17:21
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 22., péntek 17:21

Már a 3. percben vezetést szerzett a ZTE, amely alighanem komoly löketet kapott attól, hogy a múlt héten legyőzte a címvédő Ferencvárost, ráadásul idegenben. Ezúttal is a remek formában lévő Koszta villant, aki Skribek jobb oldali beadását fejelte a hálóba közelről (1-0).

A Gyirmót nehezen kapcsolt a megfelelő sebességbe (egy kisebb Varga-lehetőség volt az első helyzetük a 13. percben), miközben a hazaiak sokkal veszélyesebben futballoztak. Halilovic a kapufát is eltalálta, de az igen aktív Skribek és Koszta is okozott meleg pillanatokat a vendégkapunál.

A 35. percben pedig jött a második zalai gól: Skribek most egy szabadrúgást adott be jobbról és embert is talált megint, Serafimov fejelt 7 méterről a bal alsó sarokba (2-0). A 40. percben aztán Koszta zárhatta volna le végleg a meccset, de Skribek önzetlen passza után, 14 méterről nem találta el az üresen tátongó kaput.

És ahogy az ilyenkor lenni szokott, a Gyirmót talált egy szépítő gólt. A 45. percben Egy balról elvégzett Nagy Patrik-szabadrúgásnál Demjén a labda mellé ütött, Szegi pedig közelről a hálóba kotort (2-1).

A fordulás után rákapcsolt a vérszemet kapott Gyirmót és kétszer is közel állt az egyenlítéshez. Halilovic távoli lövése sem volt aztán veszélytelen, majd Demjénnek kellett védenie a 67. percben Zeke távoli löketénél. Egy percre rár viszont a hazai kapus újabb hibája megint majdnem gólt eredményezett, Simon fejjel előzte meg a hálóőrt egy beadásnál, de a kapufa mentett.

A hajrában Kálnoki-Kisnek kellett mentenie a kapu torkában, majd a 88. percben, már a másik oldalon Spoljaric hagyott ki 15 méterről meccslabdát. A 92. percben Medgyes lábában volt még benne a 2-2, de blokkolta a lövését Serafimov.

Végül maradt az egygólos ZTE-siker, Waltner Róbert csapata zsinórban harmadik győzelmével fellépett az NB I-es tabella negyedik helyére.