NB I: A Fehérvár után a Mezőkövesd sem bírt a ZTE-vel - videók

Babati gyönyörű gólpassza után Vass Patrik szerzett vezetést, a szünet után azonban a csereként pályára lépő Jurina egyenlített.
Nyikes Zoltán 2020. augusztus 21., péntek 18:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. augusztus 21., péntek 18:22

Az NB I 2. fordulójában az első fordulóban a Diósgyőr vendégeként vereséget szenvedő Mezőkövesd fogadta a nyitányon a MOL Fehérvárral hatgólos döntetlent játszó Zalaegerszeget.

Az első játékrész ivószünetéig kifejezetten kevés eseményt láthatott a közönség a nagy melegben, leszámítva Nagy Dániel les miatt meg nem adott gólját, ami a visszajátszások alapján nem lesről született. A 32. percben aztán Vass Patrik került helyzetbe, de elvétette a jobb felső sarkot, öt minutummal később viszont már nem hibázott: Bedi indította a jobb oldalon felfutó Babatit, aki remek emeléssel ugratta ki Vass Patrikot, ő pedig kapásból a bal alsóba lőtt (0-1).

A fordulás után cserék és sárga lapok következtek, majd a 62. percben góllá érett a kisebb kövesdi fölény: Cseri ugratta ki a csereként beállt Jurinát, aki a bal oldalról, ziccerből a hálóba lőtt (1-1).

A 69. minutumban közel volt a ZTE ahhoz, hogy újra vezetést szerezzen: Koszta ment el a bal oldalon, majd középre passzolt, az érkező Babati azonban 10 méterről a bal alsó mellé lőtt.

A hajrában mindkét együttes ment előre a győztes gól megszerzéséért, de nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki, így maradt a döntetlen.

NB I, 2. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC–ZTE FC 1-1 (Jurina 62., ill. Vass 37.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2018 néző

Mezőkövesd: Szappanos - Vadnai, Katanec, Guzmics, Lakvekheliani (Eperjesi, 80.) - Szeles, Berecz - Cseri, Nagy D. (Jurina 58.), Besirovic (Vajda 60.) - Serderov.

ZTE: Demjén - Tanasin, Bobál, Lesjak, Gergényi - Sankovic, Ziga - Bedi, Vass (Kovács B. 67.), Szánthó (Koszta, 51.) - Babati (Zimonyi 88.).

Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.