NB I: A Diósgyőr ellen szerezte meg első hazai győzelmét a ZTE - videók

Két tizenegyesgólt is szerzett a ZTE, amelynél duplázott a nyáron szerződtetett Könyves Norbert. A Diósgyőr elszenvedte második vereségét.
Nyikes Zoltán 2020. szeptember 26., szombat 21:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. szeptember 26., szombat 21:22

Az NB I 5. fordulójában a Zalaegerszeg 2825 néző előtt fogadta a Diósgyőrt a ZTE Arénában.

A zalaiak már a 8. percben, az első helyzetükből megszerezték a vezetést: Gergényi adott be a bal oldalról, az érkező Könyves pedig mintegy 3 méterről lőtte a hálóba a labdát (1-0).

Diósgyőri részről Molnár került lövőhelyzetbe, de 16 méterről jócskán elvétette a kaput, a másik oldalon pedig Vass jobb oldalról érkező lövését ütötte ki Antal. A 30. percben büntetőt kapott a ZTE: Szűcs buktatta a tizenhatoson belül Könyvest, a megítélt tizenegyest a sértett magabiztosan lőtte a jobb alsóba (2-0). A második zalai gól után eseménytelen tíz perc következett, a szünet előtt azonban szépített a DVTK: Molnár jobb oldali szögletét Hegedűs fejelte a kapu jobb oldalába (2-1).

A második félidő első helyzete a Zalaegerszeg előtt adódott: Bedi passza után Vass vette célba a jobb alsót, de Antal ki tudta ütni a labdát. Öt perccel később Babati adott középre balról, Hegedűs becsúszva mentett nagyot Vass elől. Cserék következtek, a ZTE a harmadik gólért, a vendégcsapat pedig az egyenlítésért ment előre, a 77. minutumban aztán eldőlt a mérkőzés: a frissen beállt Szánthó lépett ki, majd Antal buktatta a játékvezető szerint. A megítélt büntetőt Koszta értékesítette (3-1).

Ez a találat pedig el is döntötte a három pont sorsát, a hátralévő időben a Diósgyőr már nem tudott nagy erőket mozgósítani a szépítésért, a ZTE magabiztosan otthon tartotta a három pontot, megszerezve ezzel első hazai győzelmét a most futó bajnokságban.

NB I, 5. forduló

ZTE FC–Diósgyőri VTK 3-1 (Könyves 8., 31.-büntetőből, Koszta 77.-büntetőből, ill. Hegedűs 45.)

ZTE: Demjén - Tanasin, Lesjak, Bobál, Gergényi - Sankovic, Bedi, Favorov (Koszta, 61.) - Vass (Szánthó, 76.), Babati, Könyves (Zimonyi, 87.).

DVTK: Antal - Shestakov, Szűcs, Hegedűs, Memolla - Hasani (Korbély, 83.), Iszlai, Rui Pedro (Márkvárt, 69.), Márton - Ivanovski (Makrai, 83.), Drazic.