Ez a győzelem NB I-et érhet: A ZTE kiütéssel nyerte a kiesési rangadót - videó

A ZTE Koszta duplájával és Szánthó, Favorov, illetve Futács góljával 5-0-ra győzött a Budafok ellen, így nagy lépést tett a bennmaradás felé.
Dudás Gábor 2021. április 20., kedd 19:17
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 20., kedd 19:17

Sokáig a mezőnyben birkóztak inkább egymással a csapatok a nagy téttel bíró találkozón, nagy helyzet nem igazán alakult ki egyik kapunál sem.

A félidő közepén a Budafok pörgette fel picit az óvatos játékot, kisebb lehetőségei is voltak, a másik oldalon aztán Szépe fejese és Babati lövése okozott némi riadalmat.

A 34. percben aztán jött a fordulat: 11-est kapott a Zete, miután Nikolic lökte a levegőben Szánthót. A büntetőt Koszta lőtte biztos lábbal a jobb alsóba (1-0). Két perccel később pedig jött a második (Koszta-) gól is: a támadó Jagodicson megpattanó 17 méteres lövése kötött ki a jobb alsóban (2-0).

A fordulás után a hármat is cserélő Budafok kezdett bátrabban, de az 57. percben megpecsételődött a sorsa: Szánthó kapott a bal oldalon labdát, benézett középre, hogy aztán - tudatosan vagy sem, de - a bal felső sarokba csavarjon szinte lehetetlen szögből, ballal (3-0).

A végső ütés pedig tíz perccel később érkezett, ekkor Zimonyi jobbról passzolt befelé, Koszta remekül átlépte a labdát, Favorov pedig 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb felsőbe (4-0).

A slusszpoén pedig két cserejátékosé lett: Tajti passza után Futács lőtt igazi "tankcsatáros" gólt, kialakítva az 5-0-s végeredményt.

A kiütéses győzelemmel a ZTE előnye hat pont a Budafok előtt három fordulóval a vége előtt. Ha pedig a DVTK szerdán kikapna a Puskás Akadémiától, a borsodiak előtt hét egység lenne a zalaiak fórja a fordulót követően.

OTP Bank Liga, 30. forduló:

ZTE - Budafok 5-0 (Koszta 35., 37. - az elsőt 11-esből, Szánthó 57., Favorov 67., Futács 88.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

ZTE: Demjén - Szépe (Kovács, 83.), Kálnoki-Kis, Bobál - Bedi, Sankovic, Favorov (Németh, 83.), Szánthó (Vass, 77.) - Babati, Zimonyi (Futács, 72.), Koszta M. (Tajti, 72.)

Budafok: Bese - Huszti, Nikolic, Jagodics, Zeke (Medgyes, 46.) - Oláh, Filkor (Csonka, 46.) - Skribek (Szabó, 65.), Takács (Ihrig-Farkas, 59.), Lőrinczy (Kulcsár, 46.) - Kovács D.

20:00: FTC-Újpest - élőben itt!