Fotó: dvtk.eu

Zekic: "Ha így folytatjuk, biztosan bennmaradunk"; Pisont: "Ezen a talajon nehéz volt építkezni" - edzői értékelések

Szombaton három mérkőzést játszottak le az NB I 20. fordulójából - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2021. február 6., szombat 22:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 6., szombat 22:37

Diósgyőri VTK–Kisvárda 2-0

Zoran Zekic (DVTK): – Olyan jól játszottunk, amennyire jelen állapotunkban képesek vagyunk. A nagy nyomás miatt néha az sem jött ki, ami bennük van, de jelenleg az eredmény a legfontosabb. Csak egy napunk volt a taktikai felkészülésre, a játékosok mégis meg tudták valósítani az elképzeléseket. Köszönöm a játékosoknak, hogy karaktert és minőséget mutattak, küzdöttek, megérdemelték a győzelmet. 2-0-ás vezetésünk után befejezhettük volna a mérkőzést, nem tettük, és ekkor a Kisvárda előtt is adódott lehetőség, de összességében jó mérkőzést játszottunk. Játékrendszert váltottunk, hogy támadóbbá és dominánsabbá tegyük a csapatot. Egységesebbek voltunk védekezésben és támadásban is. Először voltam elégedett a labda birtokában mutatott játékkal, de labda nélkül is sok mozgást láttam. Meccsről meccsre jobbak leszünk. Örülök, hogy a DVTK 111. születésnapján győzelemmel járultunk hozzá a szurkolók ünnepéhez. Sok munka vár még ránk, de hinni kell magunkban, és ha így tudunk játszani a későbbiekben is, és igazi csapatot alkotunk, akkor biztosan bennmaradunk. (dvtk.eu)

Supka Attila (Kisvárda): – Ma nem azt a teljesítményt nyújtottuk, amit vártunk a csapattól. Előzetesen is tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert a DVTK-nak minden pontra szüksége van, miként nekünk is az NB I-es tagság megőrzéséhez. Nem kezdtük jól a mérkőzést, olyan hibákat követtünk el, ami megbosszulta magát, sorozatban a harmadik mérkőzésen kaptunk elkerülhető büntetőt. A második gól is elkerülhető lett volna, kértem a játékosokat, hogy a kapunk előtti szabadrúgásokat, szögleteket próbáljuk meg elkerülni, mert a DVTK-ban több jól fejelő, jól rúgó játékosa van. A játékunk sem volt olyan, mint amit látni szerettem volna. Nem úgy ment a labdakihozatal, ahogy elterveztük, nem bontottuk meg az ellenfél védelmét a széleken, pedig arra készültünk, hogy a 3 belső védő mellett itt lehet esélyünk támadásépítésre. A második félidő jobban nézett ki, igaz ekkor már kétgólos hátrányban voltunk. Próbáltunk mindent egy lapra feltéve támadni, egy-két lehetőség közül, ha valamelyiket értékesítjük, akkor szorosabbá tehettük volna a találkozót. Saját magunknak köszönhetjük, hogy pont nélkül távozunk innen. (dvtk.eu)

Mezőkövesd Zsóry FC–Budapest Honvéd 2-1

Pintér Attila (Kövesd): – Tudtuk, hogy egy nagyon szervezett és egyedi játékrendszerben futballozó csapattal találkozunk, akik véleményem szerint nagyon jól is igazoltak. Jól kezdtük a mérkőzést, a két gyors gól után akár le is zárhattuk volna az összecsapást, de a helyzeteink kimaradtak. Azt gondolom, hogy összességében uraltuk a játékot, a második félidőben is voltak lehetőségeink, hogyha a végjátékban pontosabbak vagyunk, akkor újabb gólt, vagy gólokat is szerezhettünk volna. A mai találkozón is elégedett voltam a játékosok teljesítményével. (mezokovesdzsory.hu)

Pisont István (Honvéd): – Jól kezdtük a meccset, az első 15-20 perc jól sikerült, aztán öt perc alatt kaptunk két jól eltalált lövésből két gólt, és ez egyáltalán nem volt benne a meccsben. Nehéz volt ezekre reagálni, a két gól rányomta a bélyegét a meccsre, kontrára játszott a Kövesd, a saját játékát tudta játszani. Ezen a talajon nagyon nehéz volt építkezni, nagyon pontosan kellett volna tenni a dolgunkat, de nem jutottunk el helyzetekig. Sajnos Gazdag Dániel sérülése miatt változtatni kellett, és Uzoma lecserélése miatt is átálltunk négy védőre, amivel szélességben jobbak lettünk, de ez sem hozott helyzeteket. A második félidőben nagyot brusztoltunk. Éreztem, hogy fogunk tudni gólt szerezni, de azt is tudtam, hogy nem biztos, hogy lesz időnk a döntetlen kiharcolására. Gratulálok a Kövesdnek. (honvedfc.hu)

MTK Budapest–Újpest FC 1-3

Michael Boris (MTK): – Az első 15 perc rendben volt, jól kezdtünk és nem csak a gyors vezető gól miatt mondom ezt, igyekeztünk játszani a saját játékunkat. Utána viszont feljavultak a vendégek, mi pedig lelassítottuk a játékot, pedig ez nem volt cél. Az első Újpest-gól gyönyörű volt, csak gratulálni tudok hozzá, a másodiknál viszont öt védőnk is elkésett. Nem tudom, hogy mi történt a védekezésünkkel, a csapat hozzáállásával és mentalitásával ma sem volt probléma, viszont nem nyertük meg a párharcokat és Mijatovic több védésére is szükségünk volt, hogy ne kapjunk több gólt. Gyorsan ki kell javítanunk a hibákat, mert hétközben már kupamérkőzés vár ránk.

Michael Oenning (Újpest): – Ez egy remek este volt számunkra. Nem volt egyszerű az elmúlt hetekben, hiszen nagyon sok kritika érte a srácokat és a játékukat, a közvélemény elég ellenségesen viszonyult hozzájuk. Erre ma remek választ adtak, bebizonyították, hogy tudnak jól játszani, érzik és jól olvassák a játékot. Sok ziccert hagytunk ki ma este, lőttünk három gólt, de két-három találat még bennünk maradt. A második félidőt azért tartom kiemelten fontosnak, mert akkor látszott igazán, hogy a játékosaim értik, hogy mit jelent szervezetten és az eredményért játszani. Ha presszingelni kellett, akkor azt csinálták, ha gyorsan visszazárni, akkor azt, és a védelem is sokkal stabilabb volt, mint a korábbi mérkőzéseken. Ez jó előjel a jövőre nézve, de természetesen ez csak egy mérkőzés volt. Hogy mitől tört meg a jég, nehéz megmondani, talán fejben. Négy hete dolgozom a csapattal, ez olyan volt, mint egy fejes a jéghideg vízbe. A játékosoknak is meg kellett érteni, hogy én milyen futballt képzelek el és ki kellett tűznünk a célokat.