A Vidi nem esett a Fradi hibájába: Sima győzelem a Diósgyőr ellen

A Videoton már a szünetben is magabiztosan vezetett a DVTK ellen, amely bár 3-0 után szépített, messze állt a pontszerzéstől.
Csakfoci Admin 2018. március 10., szombat 21:30
Szerző: Csakfoci Admin 2018. március 10., szombat 21:30

Videoton - DVTK 4-1 (Lazovic 22., 26., Stefan Scepovic 58., Nego 93. ill. Óvári 78.)

Videoton - DVTK 4-1 (Lazovic 22., 26., Stefan Scepovic 58.)

A múlt héten a Ferencvárost 2-1-re legyőző Diósgyőr a Videoton ideiglenes otthonában, a felcsúti Pancho Arénában készült újabb bravúrra. A fehérváriaknak is nagyon fontos volt a három pont megszerzése, ugyanis a Fradi délután 5-0-ra győzött a Balmazújváros ellen.

Jól kezdett a Vidi

A Vidi bajnokesélyeshez méltóan kezdett: A kezdettől többet támadott, majd a félidő derekán a vezetést is megszerezte: egy remek támadás végén Marko Scepovic középreadását Lazovic lőtte a kapuba (1-0). A rutinos szerb játékos percekkel később ismét betalált, némi szerencsével: háromszor pattant vissza elé a labda a vendégvédőkről, végül azonban nem hibázott, és 2-0-ra módosította az állást. Az első félidőben Stopira előtt adódott még két veszélyes lehetőség, de már nem változott az eredmény.

Testvérpassz Markótól

A szünet után nagy elánnal jött ki a DVTK, de Lazovic gyorsan lezárhatta volna a lényegi kérdéseket: óriási ziccerben lőtt Antal Botondba. Ugrai és Bacsa révén próbált szépíteni a vendégcsapat, mégis ismét a Videoton talált be: Marko Scepovic  játszotta meg testvérét, Stefant, aki pár lépésről passzolt a hálóba (3-0).

Ioannidis kihagyta a 11-est, de gólpasszt adott

Ioannidis tizenegyesből hagyta ki a Diósgyőr legnagyobb gólszerzési lehetőségét, majd pár percre rá az ő beadásából szépített Óvári (3-1). A hajrára eldőlt a három pont sorsa, a végeredményt pedig Nikolov passza után Nego állította be (4-1).