Vidi-bravúr: Hat év után magyar győzelem az EL-ben – videó

Taktikus és szervezett játékkal aratott kétgólos győzelmet a Vidi a PAOK ellen Görögországban.
Csakfoci Admin 2018. október 25., csütörtök 22:52
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 25., csütörtök 22:52

PAOK – Vidi FC 0-2 (Huszti 12., Stopira 45.)

Görög labdabirtoklási fölénnyel, de különösebb nyomás nélkül kezdődött a mérkőzés, Pelkasz jobb oldalról elvégzett szabadrúgása nem jelentett veszélyt, a hazaiak többnyire mezőnyben adogattak. A 12. percben aztán némileg váratlanul megszerezte a vezetést a Vidi: Nego beadását még kivágták, a bedobás után azonban megkerülte védőjét a francia szélső, középre passzát pedig Huszti pöckölte a hálóba (0-1).

A fehérváriak vezető gólja után bár a játék képe nem változott, a görögök labdavesztései következtében kontralehetőségek adódtak a Vidi előtt, de pontatlanságok miatt nem tudták befejezni az akciókat. Egészen a 45. percig: Kis szöglet után Huszti adta be a labdát balról, Stopira pedig Matost megelőzve bólintott a léc alá (0-2)! A játékrész zárásaként Kovácsik védett egy tizenhatos előtti labdavesztés után.

A meccs minden fontos momentuma percről percre közvetítésünkben - kattints!

A fordulás után cserével nyitottak a hazaiak, bízva az esetleges szépítésben. A 60. percig jelentős helyzetet egyik csapat sem dolgozott ki. Nem úgy, mint a 75. percben amikor, Biseswar szabadrúgása után Varela fejelt a kapu fölé.

A hátralévő negyedórában Marko Nikolics kettőt is cserélt. A hazaiak ismét jelezték a szépítési szándékukat, hiszen a 80. percben ismét Biseswar volt főszerepben, és ívelt az ötös elé, azonban Warda a léc fölé fejelt. Hét perccel később Hodzics iramodott meg, majd a lövését Paszhalakisz védte, így nem sikerült bevinni a kegyelemdöfést, s így maradt a kétgólos Vidi győzelem az L-csoportmeccsén, amire legutóbb 2012-ben volt példa.

A csoport másik meccsén a Chelsea 3-1-re nyert a BATE Boriszov ellen.

PAOK: Paszhalakisz – Léo Matos, F. Varela, Crespo, Tosca – Sahov (Prijovics 52.), Canas – Limniosz (Warda 46.), Pelkasz, el-Kadduri – Karelisz (Biseswar 66.)

MOL Vidi FC: Kovácsik - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Nego, Hadzic, Pátkai - Milanov (Nikolov 79.), Huszti (Kovács 73.) - Scsepovics (Hodzics 65.)

Összefoglaló

PAOK - Vidi az Európa Ligában – közvetítés
A MOL Vidi FC két vereség után első pontjai megszerzéséért lép pályára Görögországban, az Európa Liga 3. fordulójában. Kövesd a meccset a csakfoci.hu-val!
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.