A Videoton három góllal kikapott harmadik edzőmeccsén

A 0-2-es félidő után a fehérváriak hiába támadtak a szépítésért, egy kontrával a CFR eldöntötte a meccset.
Budai László 2018. január 26., péntek 17:30
Szerző: Budai László 2018. január 26., péntek 17:30

A 26. percben a Kolozsvár szerzett vezetést a Videoton elleni edzőmérkőzésen: ártalmatlan szituációban, véletlenül Pátkai kezére pattant a labda a 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Deac értékesített magabiztosan – írja a vidi.hu. Nem sokkal később már kettő volt az NB I-es csapat hátránya: szép támadás végén Páun kapott remek labdát a 16-oson belül, tolt egyet rajta, majd a kivetődő Kovácsik mellett higgadtan helyezett a kapuba (0-2).

A második játékrészben többet veszélyeztettek a fehérváriak: az előkészítések terén Stopira, a befejezéseknél Scepovic volt aktív, de nem sikerült szépíteni. Sőt, a 77. percben egy gyors kontra végén Coman Marius is eredményes volt (0-3).

A Vidinek ez volt a harmadik felkészülési meccse a külföldi edzőtáborban: a Beijing Renhe ellen 1-1-et játszott, a Wisla Krakkótól 1-0-ra kikapott.

Felkészülési mérkőzés

Videoton-CFR Kolozsvár 0-3 (Deac 26., Páun 32., Coman 77.)

Videoton I. félidő: Kovácsik - Nego, Juhász, Tóth, Stopira - Pátkai, Varga, Nikolov - A. Hadzic - Lazovic, Scsepovic

Videoton II. félidő: Kovácsik - Nego, Mocsi, Juhász, Stopira - Réti - Hadzic, Kovács, Nikolov - Lazovic, Scsepovic (E. Hadzic, 83.)