Szlovák élcsapat ellen remekeltek a Videoton szerb támadói

3-0-ra győzött a magyar ezüstérmes második, vasárnapi edzőmeccsén, a szlovák élvonal harmadik helyén végzett MFK Ružomberok ellen.
Dudás Gábor 2017. június 18., vasárnap 19:40
Szerző: Dudás Gábor 2017. június 18., vasárnap 19:40

Marko Scepovic és Danko Lazovic szállította a magabiztos, 3-0-s sikert a Videoton és új edzője, az ugyancsak szerb Marko Nikolic második edzőmeccsén, az ausztriai Jennersdorfban.

Az első negyedóra fehérvári fölénnyel, és egy-két kisebb Vidi-lehetőséggel, de komolyabb gólhelyzet nélkül telt el. A 17. percben azonban jött az első gól: Suljic ugratta ki remekül Scepovicot, aki szépen vette át a labdát, majd 13 méterről a kapu bal oldalába helyezett (1-0) – írja a vidi.hu.

A 32. percben már 2-0 volt az eredmény a fehérváriak javára: Stopira indította a bal szélen Scepovicot, aki lefutott a labdával az alapvonalig, majd középre adott, a hosszún érkező Lazovic pedig higgadtan lőtt a kapuba néhány méterről.

Az 56. percben pedig el is dőlt a találkozó a szlovák bronzérmes ellen: Stopira bal oldali beadására Scsepovic remek ütemben érkezett a kapu elé, megelőzte a szlovákok hálóőrét, és közelről a kapuba fejelt (3-0).

A Ružomberokkal (Rózsahegy) egyébként akár az Európa Ligában is összefuthat a Videoton együttese, a lehetséges riválisok listája itt olvasható!

Videoton – MFK Ružomberok 3-0 (Scepovic 17., 56., Lazovic 32.)

Videoton: Kovácsik (Horváth, 59.) – Nego (Kovács, 59.), Juhász (Mocsi, 68.), Fejes (Burka, 68.), Stopira (Tamás K., 68.) – Bódi (Szolnoki, 46.), Varga J. (Barczi, 68.), Hadzic (Pátkai, 59.), Suljic (Szabó, 68.) – Scepovic (Géresi, 68.), Lazovic (Maric, 59.)