Bordeaux-Videoton

EL: A Vidi kitett magáért Bordeaux-ban - eredmények, videó

A Videoton 2-1-es vereséget szenvedett az FC Bordeaux otthonában az Európa Liga 3. selejtezőkörének első meccsén. Az NK Osijek a PSV-t verte idegenben, Futács Márkó sárga lapig jutott. Összefoglaló.
Mokány Lajos 2017. július 27., csütörtök 22:23
Szerző: Mokány Lajos 2017. július 27., csütörtök 22:23

A Vidi egy helyzettel gyorsan ráijesztett a hazaiakra, ám Scepovic lövését védte a kapus. Ezután fölénybe kerültek a franciák, és ez a 18. percben érett góllá: egy balról beívelt labdát Sankharé fejelt a jobb alsóba 7 méterről (1-0).

A Videoton azonban nem esett össze, percekkel később egyenlített is: Suljic laposan középre adott, az érkező Scepovic pedig az ötösről a hálóba lőtt (1-1).

A Bordeaux továbbra is veszélyt jelentett a kapura, elsősorban gyors szélsői révén, és bő félóra elteltével ismét vezettek a franciák: egy szépen kijátszott akció végén Sankharé talált be egészen közelről (2-1).

A magyar csapat azonban nem adta fel, és Fejes közelről majdnem kiegyenlített, centiken múlott a 2-2, így azonban a hazaiak vezettek egy félidő után.

Fordulás után kisebb lett valamelyest az iram, alábbhagyott a franciák lendülete is. Voltak ugyan hazai lehetőségek, főleg átlövésből, de nem volt akkora veszély a Bordeaux játékában. A Vidi az utolsó 20 percre bátrabb lett, Nego csúsztatott labdájáról például ketten is csak centikkel maradtak le.

A vége 2-1 lett, a magyar csapat játéka és tartása dicsérhető, és az eredmény ismeretében a visszavágó előtt sem került reménytelen helyzetbe a Videoton.

Bordeaux - Videoton 2-1 (Sankharé 18., 33., ill. Scepovic 23.)

Érdekességek címszavakban a többi EL-meccsről:

- A magyar tulajdonban lévő NK Osijek idegenben verte bravúrral 1-0-ra a holland PSV-t.

- Az FTC-t búcsúztató Midtjylland 3-2-re kapott ki idegenben a lengyel Arka Gdynia vendégeként.

- Futács Márkó kezdő volt a Hajdukban, amely idegenben zárt 0-0-ra a Bröndby ellen. A magyar csatár sárgát kapott.

- Nyert az AC Milan, 1-0-ra győztek Craiovában.