EL: Lesgyanús góllal kapott ki Felcsúton a Videoton - videó

A Midtjylland 1-0-s győzelmet aratott.
admin 2016. július 28., csütörtök 20:23
Szerző: admin 2016. július 28., csütörtök 20:23

Utolsó állva maradt magyar csapatként a dán Midtjyllandot fogadta a Videoton Felcsúton az Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában. Egy fejessel gyorsan ráijesztettek a vendégek a magyar csapatra, de aztán a székesfehérváriak szép lassan átvették az irányítást. Suljic elemében volt, nem bírtak vele a védők, rendre szép cselekkel játszotta tisztára magát. Viszont igazán komoly lehetőséget a hazaiaknak sem sikerült kialakítaniuk, így gól nélkül mentek szünetre a csapatok.

A szünet után Stopira és a csereként beálló Feczesin is nagyon közel állt a gólhoz, ehelyett azonban a dánok szerezték meg a vezetést: az 55. percben a középre ívelt labdát a talán lesen álló Onuachu fejelte le, Lang pedig méterekkel lemaradt Novákról, aki így átvehette a labdát és 10 méterről a kapuba lőtt, 0-1.

Ezzel ki is alakult a végeredmény, a Vidi játékából a hátralévő időben hiányzott az átütőerő, így egygólos vereséget szenvedett és nagyon nehéz helyzetbe került a visszavágó előtt.

Az MTK-t kiejtő azeri Gabala igen bravúros, 1-1-es döntetlent ért el a francia Lille vendégeként, míg a Debrecenen túljutó fehérorosz Zhodino hazai pályán gól nélküli mérkőzést játszott az osztrák Rapid Wiennel.

Videoton - Midtjylland (dán) 0-1 (Novák 55.)