Egy válogatottat győzött le a Videoton Spanyolországban - videó

Érdekes felkészülési találkozót játszott a Videoton Spanyolországban, a 2-0-ra megnyert mérkőzésen Oroszország papíron legjobb fiataljaival találkozott a Vidi.
Dudás Gábor 2018. február 6., kedd 18:26
Szerző: Dudás Gábor 2018. február 6., kedd 18:26

A tulajdonképpen jelenlegi legerősebb összeállításában játszó (Géresi és Huszti hiányzott még sérülése miatt) Videoton - a támadósorban Lazoviccsal és a két Scepoviccal, Stefannal és Markóval - az ugyancsak Spanyolországban edzőtáborozó orosz U21-es válogatottal találkozott kedden.

Kevés helyzetet és egy 60 méteres orosz kísérletet (Tujvel résen volt) hozott az első 20 perc, de nem sokkal később megszerezte a vezetést a Vidi: Lazovic passza után után Nego csinált egy cselt az orosz tizenhatosnál, majd ballal a bal alsóba bombázott (1-0). Egy-egy csere és némi kakaskodás is belefért még az első félidőbe, Stopira megrúgása után.

A szünetben komplett csapatát lecserélte aztán Marko Nikolic, de a fiatalokkal és négy magyar válogatott játékossal (Kovácsik, Pátkai, Varga, Vinícius) megspékelt Vidi nem csak megtartotta, de növelte is az előnyét, a 81. percben Vínicius csúsztatott a kapuba Szabó Bence szögletét követően (2-0).

A fehérváriak legközelebb csütörtökön lépnek pályára Spanyolországban, az orosz élvonalbeli FK Krasznodar ellen.

Felkészülési mérkőzés:

Videoton - Oroszország U21 2-0 (Nego 22., Vinícius 81.)

Videoton, I. félidő: Tujvel - Nego, Juhász, Fiola, Stopira - Nikolov, A. Hadzic, Kovács I. - Lazovic - M. Scepovic, S. Scepovic

Videoton, II. félidő: Kovácsik - Bolla, Vinícius, Tóth, Tamás - Varga J., Réti, Pátkai - Szabó Bence, E. Hadzic, Szabó Bálint