Vb-döntőn is gólt szerzett az Újpest kiszemeltje - videó

A fiatal csatár is megerősítette: jön a lilákhoz.
Dudás Gábor 2016. október 31., hétfő 18:53
A fiatal csatár is megerősítette: jön a lilákhoz.
Szerző: Dudás Gábor 2016. október 31., hétfő 18:53

Funsho Bamgboye személyében U17-es világbajnok támadó érkezik próbajátékra az Újpest csapatához – számolt be az africanfootball.com hétfőn. Ezt maga a nigériai játékos is megerősítette.

- Örülök, hogy Magyarországra utazhatok. Bízom a saját képességeimben és soha nem kételkedtem a tehetségemben – nyilatkozta nagy önbizalommal a ballábas futballista.

A 17 éves, csatárként és a széleken is bevethető, 172 centiméter magas Funsho Bamgboye a katari Aspire Academy neveltje és a 2015-ös U17-es vb-n hívta fel magára a figyelmet: 5 mérkőzésen 1 gólt és 3 gólpasszt jegyzett, előbbit a legjobbkor, hiszen találatával zárta le a Mali elleni, 2-0-s nigériai sikerrel véget ért finálét.

Mint ismeretes, az Újpest a FIFA korábbi határozata értelmében a nyáron és 2017 elején sem regisztrálhat új játékost, de a lilák a Nemzetközi Sportdöntőbíróságnál fellebbeztek, novemberre várható eredmény az ügyben.

Gólja 1:23-tól a videón:

Átigazolások
KBSC
Viselkedése miatt távozik
A Barcika 29 éves csatárának, Blessing Elekének "a klub értékeivel nem összeegyeztethető viselkedése miatt" távoznia kell.
Videoton
Megvan Nikolics első áldozata
A Csakfoci korábbi előrejelzésének megfelelően távozott a Viditől a nyáron igazolt korábbi utánpótlás-válogatott játékos, Kocsis Bence.
Dundee United
Keresztes feljebb léphet
Ha továbbra is úgy teljesít, ahogy eddig a szezonban, akkor jó esély van rá, hogy hamarosan még feljebb léphet Keresztes Krisztián. Erről ő maga beszélt.
Tovább az összes átigazoláshoz