Budapest, 2021. október 22. A fehérvári Ivan Petryak (b) és az újpesti Lirim Kastrati (b2) a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójában játszott Újpest FC-MOL Fehérvár FC mérkõzésen Budapesten, a Szusza Ferenc Stadionban 2021. október 22-én. MTI/Szigetváry Zsolt

NB I: Nagy Vidi-blama, 10 ember ellen kaptak ki a sereghajtótól

Hiába állították ki már a 13. percben Branko Pauljevicet, a Vidi semmit nem tudott kezdeni az emberelőnnyel és Csongvai találata eldöntötte a három pont sorsát.
Nyikes Zoltán 2021. október 22., péntek 21:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 22., péntek 21:53

A sereghajtó és nyeretlen Újpest a Budapest Honvéd elleni fontos győzelem után lévő Újpestet fogadta a pénteki játéknap harmadik mérkőzésén.

Rémálomszerűen indult a hazaiak számára a találkozó, a 13. percben ugyanis Pauljevic lépett rá elkésve, nagyon csúnyán Nego bokájára, akit aztán ápolni is kellett - Andó-Szabó először csak sárga lapot adott az újpesti védőnek, majd videóbírózás után felmutatta a pirosat.

Az emberelőnyben játszó Vidi azonban nem igazán találta a fogást a hazaiakon, kevés kreativitás volt a vendégek játékában, így a mezőnyfölénnyel nem párosultak a helyzetek. Egy nagy védést végül csak be kellett mutatnia Banainak még a szünet előtt, a 44. percben Makarenko bal oldali beadása megtalálta középen Funshót, aki 11 méterről lőtt, a hazai kapus azonban bravúrral védte a léc alá tartó kísérletet.

A második félidőt zavarodottan kezdte a Vidi, négy percen belül kétszer is nagyon veszélyesen megindult a kapu felé Beridze, ám előbb Fiola érte be és állította meg, majd Rus a 16-oson belül érvényesítette fizikai erejét a grúzzal szemben. Az 50. percben aztán nagy meglepetésre megszerezte a vezetést az Újpest: egy előrevágott labdát Musliu nagyon röviden fejelt haza, lecsapott rá Csongvai, aki kicselezte Kovácsot és az üres kapuba gurított, 1-0.

Szabics Imre ezt követően pályára küldte Nikolicsot, Jallow-t és Dárdait is, de az ő érkezésükkel sem lett veszélyesebb a fehérváriak támadójátéka. A színvonal finoman szólva sem verdeste az eget, az újpestiek szinte csak a védekezésre koncentráltak, a Vidi pedig csak szenvedett támadásban, rengeteg pontatlan passz és kilátástalanság jellemezte a játékát.

Makarenko lövését is csak jóindulattal lehetett feljegyezni a 83. percben, hiszen a próbálkozása 17 méterről jócskán mellément, miután Banai éppen hozzá bokszolta ki a labdát.

Hiába a 80 percnyi emberelőny, nem hogy a győzelem, de még az egy pont sem jött össze a Vidinek, így hatalmas meglepetésre vereséget szenvedett az Újpest ellen, amelynek ez volt a szezonbeli első győzelme.