NB I: A Honvéd Újpesten már nem tudott kikapni, de nyeretlen maradt

Az első félidőben az Újpest, a másodikban a Honvéd játszott jobban a Szusza Ferenc Stadionban, így igazságos 1-1-s döntetlen született vasárnap. A két patinás csapat egyelőre nyeretlen még az NB I-ben.
Dudás Gábor 2021. augusztus 15., vasárnap 21:57
Szerző: Dudás Gábor 2021. augusztus 15., vasárnap 21:57

Az első játékrész szinte teljesen egészében az Újpest dominanciájában telt el, nem véletlenül szereztek vezetést is a lila-fehérek. Veszélyesebbek és tudatosabbak voltak a hazai akciók, sőt a saját kapujuknál is majdnem betaláltak a lilák Koutroumpis révén - Banai a 25. percben már verve volt...

Tíz perccel később viszont már jó helyen kísérlezetek a hazaiak: Antonov, a sorfalról levágódó szabadrúgását Kastrati szedte össze, majd gyatrán kapura is küldte, de a labda így lett épp jó Katonának, aki egyet tolt rajta, majd 8 méterről a jobb alsóba továbbított (1-0).

A folytatásban jobbára távolról kísérletezett az Újpest, sikertelenül, így maradt az 1-0 a félidőre.

A Honvéd a fordulás után nem sokkal nagy esélyt kapott a hazaiaktól, amit ki is használt. Antonov teljesen feleslegesen rántotta meg a 16-oson belül Nagy Dominik vállát, aki picit rá is játszott az esetre, de jogos 11-es járt a Honvédnak. A büntetőt Lukic higgadtan értékesítette az 55. percben (1-1).

Talán az egyenlítéstől kapott erőre a kispesti csapat, vagy épp a lilák kezdtek el fáradni, mindenesetre egyre inkább a Honvéd vette kézbe az irányítást. A 67. percben Nagy Dominik már kis híján a vezetést is megszerezte a Honvédnak (Banai nagyot védett), majd negyedórával később, Májer kísérleténél megint a hazaiak hálóőre hárított szépen. A végén még Eppel lábában maradt benne a győztes gól, 1-1 lett a fővárosi rangadó vége.

A Honvéd két vereség után pontot szerzett, de az egyelőre szintén nyeretlen Újpestnek is csak 2 pontja van három fordulót követően.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Újpest - Budapest Honvéd 1-1 (Katona M. 35., ill. Lukic 55. - 11-esből)

ZTE - Puskás Akadémia - 1-2-nél félbeszakadt

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.