Hatgólos Honvéd-döntetlen, nyert az Újpest - NB I-es edzőmeccsek

Három fővárosi NB I-es gárda is felkészülési mérkőzést játszott pénteken. A kispesti Tischler triplázott, volt csapatában pedig Novothny duplázott, de csak az újpesti csatár örülhetett győzelemnek.
Dudás Gábor 2018. október 12., péntek 17:07
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 12., péntek 17:07

Tischler Patrik triplájával már 3-1-re is vezetett a Budapest Honvéd az NB II-es Csákvár ellen, de végül döntetlen lett a felkészülési találkozó végkimenetele.

A találkozó a Honvéd fölényét hozta, a hét – felnőtt, U21-es és U19-es – válogatott kerettag játékosa nélkül is a kispesti együttes dominált. A nyomás fél órán után érett góllá, amikor Tischler révén megszerezte a vezetést a Honvéd, és a félidő hátralevő részében is támadásban maradt - írja a honvedfc.hu.

A szünetben Supka Attila ötöt cserélt, Tischler viszont folytatta, ahol abbahagyta, a második félidő elején újabb kettőt vágott, szóval úgy tűnt, semmi sem veszélyezteti a piros-feketék győzelmét. A mérkőzés végére azonban alábbhagyott a koncentráció, elkövetett az NB I-es gárda néhány védekezésbeli hibát, a Csákvár pedig előbb szépített, hogy aztán az utolsó pillanatban egyenlíteni is tudjon, így 3–3-as döntetlennel zárult a találkozó.

- Az egyik szemem sír, a másik nevet, úgy gondolom ezt a meccset a játék képe alapján meg kellett volna nyernünk. Jól játszottunk, nyolcvan percen keresztül vezettünk, de figyelmetlenségünk miatt pár perc alatt kiegyenlített a Csákvár. Intő jel, hogy hiába vezettünk több góllal, mégsem nyertünk: koncentrálnunk kell az utolsó pillanatig. Két elkerülhető gólt kaptunk, a harmadik találat egy nagyon szép szabadrúgásból esett - értékelt a meccs után a triplázó Tischler Patrik.

Budapest Honvéd FC – Aquital FC Csákvár 3-3 (Tischler 3, ill. Oroszi, Kiprich, Simon M.)

Honvéd: Horváth A. – Batik, Kálnoki-Kis, Dino – Kovács N., Holdampf, Fousseni, Hidi, Uzoma – Tischler, N’Gog

Csere: Lovric, Kukoc, Pilík, Vadócz, Danilo

Csákvár: Hermány – Falusy, Csonka, Kiprich, Baranyai, Farkas A., Mészáros D., Sándor Gy., Simon M., Nagy Zs., Bobál G.

Csere: Markek, Dulló, Galambos, Molnár Cs., Nándori, Sejben, Oroszi

A már kispesti volt csapattársa, Novothny Soma is kitett magáért, az ő két góljával győzött az Újpest Üllőn, a másodosztályban újoncként szereplő Monor ellen. Az első 45 percben a monoriak kifejezetten aktív és támadó játékot mutattak, az Újpest viszont kevés lehetőséget tudott kialakítani. A 38. percben Onovo 16-oson belüli buktatásáért 11-est ítélt a bíró, amit Novothny laposan a bal alsó sarokba helyezett, így 1-0-s előnnyel mehettek szünetre a lilák - derül ki az ujpestfc.hu tudósításából.

A második felvonásban fölénybe került a Magyar Kupa címvédője, csökkent a lelkesedés az NB II-es gárda részéről, és gyorsan be is lőtte a 46. percben a második gólját az élvonalbeli csapat, Novothny ezúttal Obinna bal oldali lapos passzát értékesítette.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy az 55. percben a grúz Beridzét felrúgták és nem tudta folytatni a játékot, bokasérüléssel hagyta el a pályát.

- Boldog vagyok, azzal, ahogyan futballoztunk, azt a játékot mutatták a fiúk, amit elvártam tőlük. Nehéz volt a Monor ellen, hiszen tökéletes, szép labdarúgást mutattak be, így nem volt könnyű a kapujukba találni - értékelte a meccset az Újpest vezetőedzője, Nebojsa Vignjevic.

BSS Monor - Újpest FC 0-2 (Novothny 38., 46. - az elsőt 11-esből)

Az Újpest kezdőcsapata: Banai - Balázs, Litauszki, Horj, Mohl - Sankovic, Onovo - Obinna, Lukács, Beridze - Novothny

Az MTK eközben Ausztriában, a helyi Bundesliga 2. helyén álló élcsapattal, a St. Pöltennel játszott és két, a meccs utolsó negyedében esett góllal 2-0-ás vereséget szenvedett.

A fővárosi kék-fehérek összeállításában két próbajátékos is helyet kapott: a 19 éves montenegrói Marko Merdovics – az élvonalbeli OFK Grbalj játékosa –, valamint a 21 éves Slobodan Mihajlovics.

A meccset egy rövid kihagyás döntötte el: az osztrákok a 72. percben szereztek vezetést, Ljubicics 25 méterről lőtt nagy gólt, majd a végeredmény két perccel később Vucsenovics révén alakult ki, aki éles szögből talált a hálóba - írja az mtkbudapest.hu.

St. Pölten - MTK 2-0 (Ljubicic 72., Vucenovic 75.)

MTK, I. félidő: Horváth - Varju, Pintér, Szelin, Merdovics - Kanta, Vogyicska, Farkas B., Bognár - Gera, Lencse

MTK, II. félidő: Kicsak - Varju, Pintér (Baki), Selin, Merdovics, Vass P., Vass Á., Takács R., Mihajlovics - Kulcsár, Torghelle