Az NB I-ben ötödik helyen álló Újpest felkészülési mérkőzésen 2-1-es vereséget szenvedett a szlovák élvonalbeli Slovan Bratislavától.
A gól nélküli első félidő után a második játékrészben a Slovan szerezte meg a vezetést az 56. percben Cavric találatával. Húsz perccel később az Újpest egyenlíteni tudott Nagy Dániel góljával.
Sokáig nem örülhettek a lila-fehérek, mert a két perc múlva a korábban a Lokiban is megforduló Robert Vittek végleg eldöntötte a találkozót, így az Újpest 2-1-es vereséget szenvedett.
Felkészülési mérkőzés
Újpest FC – Slovan Bratislava 1-2 (Cavric 56., Vittek 78., ill. Nagy D. 76.)
Újpest: Pajovic, Pauljevic, Bojovic, Litauszki, Balázs, Sankovic, Diallo, Obinna, Zsótér, Simon, Tischler
Cserék: Gundel-Takács, Drávucz Máté (ÚFC II.), Kálnoki-Kis, Mohl, Pávkovics, Cseke, Burekovic, Filipovics, Selmani, Szűcs, Nagy, Angelov, Radic
Átigazolások
Mezőkövesd
Hosszabbítás
A Mezőkövesd bejelentette, hogy a csapat 23 éves kapusa, Winter Dániel a következő idényben a klubot erősíti.
ZTE
A Basel lehet a befutó
Akpe Victory a svájci Basel csapatánál folytathatja pályafutását, miután sajtóhírek szerint a ZTE és a Bsel megállapodásra jutott. (Rudy Galetti)
Puskás Akadémia
Utánpótlás-válogatott érkezhet
Információink szerint a Csíkszeredától távozó Brügger Dániel a Puskás Akadémiánál folytathatja pályafutását.