NB I: A pszichoanalízis után mesterhármast szerzett Novothny - videó

Pocsék látási viszonyok között játszották le a Kisvárda-Újpest mérkőzést, melyen bár rövid időre hátrányba került a vendégegyüttes, a 413 nap után triplázó Novothny Soma révén kiütéssel nyertek a lilák.
Csakfoci Admin 2018. november 10., szombat 19:45
Szerző: Csakfoci Admin 2018. november 10., szombat 19:45

Kisvárda - Újpest 1-4

Gólszerzők: Lucas 31. ill. Novothny 41., 72., 86., Izing - öngól 51.

A sűrű köd miatt 40 perc késéssel adott csak engedélyt a mérkőzés megkezdésére Németh Ádám játékvezető. A rossz látási viszonyok miatt az első percekben inkább a biztonságra törekedtek a felek, majd szépen fokozatosan áttértek a csapatok a saját játékstílusokhoz. A 31. percben aztán éppen a ködnek köszönhetően juthatott vezetéshez a hazai csapat: Protic futott el a szélen, és passzolt Miljevszkihez, aki a második hullámban érkező Lucashoz gurított, hogy a brazil távolról vegye be a vendégek kapuját (1-0).

Nem örülhetett azonban sokáig a Várda, hiszen Beridze beívelését Novothny gólra váltotta a 41. percben (1-1).

A második félidő elején a fordítás is összejött az Újpestnek: egy szöglet után Izing fejelt öngólt az 51. percben (1-2).

Az előny ellenére sem álltak vissza a IV. kerületiek, Beridze beívelései, és Novothny fejesei miatt a kisvárdai kapu folyamatos veszélyben volt. Egy Burekovic tekerés és egy Novothny-bólintás okozta a hazaiak vesztét a 72. percben (1-3). A Kisvárda a komoly hátrány ellenére sem nyomott kimondottan a hajrában, de így is újabb gólt kapott: a héten meglepő nyilatkozatot tett Novothny Soma lőtte meg saját maga harmadik találatát a 86. percben.

Újpest: Novothnyt agyonkritizálták a szurkolók, egészen meglepő lett a válasza - videó
Szurkolói "Kérdezz-felelek"-en vett részt Novothny Soma, az Újpest támadója, aki finoman szólva sem várt megfogalmazású választ adott arra a felvetésre, hogy "Nagyon sok negatív komment jött kérdés helyett, ezeket hogyan szoktad kezelni?"
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.