Budapest, 2019. október 19. A ferencvárosi Sigér Dávid (b) és az újpesti Feczesin Róbert a labdarúgó OTP Bank Liga 9. fordulójában játszott Ferencváros - Újpest FC mérkõzésen a Groupama Arénában 2019. október 19-én. MTI/Koszticsák Szilárd

Fradi-Újpest: A 10. vereségét szenvedte el Vignjevic a zöld-fehérek ellen – videó

A kiegyenlített első félidő után több lehetőség adódott az Újpestnek, ám Boli 23. percében szerzett gólja Nebojsa Vignjevic tizedik Fradi elleni vereségét jelentette.
Csakfoci Admin 2019. október 19., szombat 21:21
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 19., szombat 21:21

OTP Bank Liga, 9. forduló

Ferencváros - Újpest 1-0 (Boli 23.)

Némiképp felforgatott kezdővel lépett pályára a Ferencváros a 2019/2020-as idény első derbijén, hiszen a korábban jobbára szélen szereplő Botkának Frimpong, Dvali és Otigba sérülése miatt kényszerűségből belső védőt kellett játszania. Az Újpest összeállítása is szolgáltatott beszédtémát szurkolói körökben: augusztus 31 óta először kezdett bajnoki mérkőzésen a Nebojsa Vignjevic által korábban élesen bírált Zsótér Donát.

Az összecsapás a történelmi múlthoz méltó iramban kezdődött, rögtön a kezdés után Banainak kellett nagyot védenie Isael tizenhatoson belüli lövésénél. Az Újpest sem maradt adós sokáig nagy helyzettel: Simon Krisztián a 13. percben csapott le a kapuval szemben egy beadásra, és lőtt, Dibusz nagy szerencsével tudta csak kitolni a labdát. A 23. percben az első gól is megszületett: Civic mélységből adott középre, a lila-fehér védők pedig elfelejtkeztek Boliról, így az elefántcsontparti csatár Banai feje fölött a hálóba lőtt (1-0).

A szünet előtt egy komoly lehetőség adódott az Újpest előtt is, ám a Blazic mellett felugró Feczesin fejese a felső kapufán csattant.

A második félidő egyértelmű lila-fehér fölénnyel vette kezdetét: előbb Sigér Obinnával, majd Blazic Feczesinnel szemben veszített labdát a kapu közelében, de Zsótér rövid sarokba tekert szabadrúgása is megdolgoztatta a hazaiak kapusát. A 66. percben ismét a magyar válogatott kerettag Feczesin került közel a gólszerzéshez: fejesét Civicsnek kellett a gólvonalról tisztáznia.

A mérkőzés utolsó 20 percében a hátsó stabilitás megőrzésére helyezte a hangsúlyt Szergej Rebrov, az Ihnatenko-Tokmac cserével szerkezetet is váltott a Fradi, ami jó húzásnak bizonyult, hiszen a lefújáskor a zöld-fehérek örülhettek 3 pontnak, és a csapat tizedik Újpest elleni győzelmének Nebojsa Vignjevic regnálása óta.

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.