Szárnyakat kapott a DVTK, megnyerte a kiesési rangadót

A Fradi szenvedve győzött, és tapad az utolsó pillanatban kikapó Vasasra.
Budai László 2016. november 26., szombat 16:32
Szerző: Budai László 2016. november 26., szombat 16:32

Rendkívül enerváltan futballozott a Fradi a Gyirmót elleni mérkőzés első félidejében. A bajnoki címvédő legnagyobb helyzete egy szöglet után érkezett a 44. percben, Böde fejesét azonban bravúrral fogta Rusák.

A vendégek támadásaiban már több veszély volt. A meccs elején Sallói még Dibuszt is kicselezte, ám túlságosan kisodródott ahhoz, hogy kapura lőjön. Csiki 15 méterről próbálkozott egy átlövéssel, a remek kísérletet Dibusz tornászta ki a jobb felső elől. A Fradi játékát jól mutatja, hogy a Máté Csaba-Ralf Zumdick edzőpáros – Thomas Doll eltiltása miatt nem ülhet a kispadon – már a 42. percben lehozta Florian Trinkset.

A második félidőben sem lett sokkal jobb a játék, de a Gyirmót elintézte magának, hogy ne legyen esélye a pontszerzéshez. Komikus jelenetek után Kiss M. úgy lőtte telibe Présingert, hogy a labda a kapuba pattant róla. Nem sokkal később Böde fejesét még védte bravúrral Rusák, Djuricin 25 méteres, lapos lövéséről azonban már lemaradt (2-0).

A Fradi tehát megszenvedett ugyan, de fontos három pontot szerzett a gyirmótiak ellen.

FTC-Gyirmót 2-0 (Présinger 49. – öngól, Djuricin 65.)

Kisebb lehetőségek után az első negyedóra végén veszélyeztetett először igazán a Diósgyőr: előbb Nono szabadrúgása után Kemenes a bal felső sarok elől mentett, majd a visszatett labdát Bacsa fejelte közelről alig mellé. Idővel aztán a Paks egyre inkább átvette az irányítást, többször is veszélyeztettek a vendégek. Előbb egy fejes után azt reklamálták, esetleg a gólvonal mögé került a labda, majd Koltai 6 méteres bólintása után kellett nagyot mentenie Radosnak. Nem sokkal később Kecskés jól tört be a szélről, élesen középre passzolt, Eperjesi nagyot mentett Hahn elől, így nem esett gól az első 45 perc után.

A második félidő elején Hahn találhatott volna be, ám közeli perdítése után centikkel mellé ment a labda. Majd jött a DVTK vezető találata: Nono szögletére Lipták robbant be, és a hálóba bólintott (1-0). A folytatásban is inkább a nagy csata dominált, a Paks próbált irányítani, de masszívan tartotta magát a Diósgyőr, sőt, Nonónak és Liptáknak volt egy-egy veszélyesebb próbálkozása. A végeredményt Ugrai állította be a hosszabbításban: előbb 11-est harcolt ki, amit kihagyott, ám a kipattanót belőtte (2-0), így a miskolciak nagyon fontos pontokat szereztek.

DVTK-Paks 2-0 (Lipták 60., Ugrai 91., 11-esből)

Az első 45 perc nagy küzdelmet, mezőnyjátékot és kevés helyzetet hozott, csupán kisebb lehetőségek volt. A legnagyobb King előtt adódott az első játékrész végén, remek kapáslövése centikkel kerülte el a felső sarkot.

Fordulás után is ő került helyzetbe, ám Nagy Gergely lábbal nagyot mentett a lövése után. Holendernek is volt egy lehetősége, az is kimaradt. Nem úgy a túloldalon a Vasas helyzete: 19 perccel a vége előtt Pavlov értékesítette a Remilitől elé került labdát (0-1). A folytatásban is aktívabb volt a hazai csapat, és ki is egyenlített: Prosser szöglete alaposan meglepte a kapust (1-1). Nem volt még azonban vége: a hosszabbítás pillanataiban egy pontrúgást követően Eppel érkezett üresen, és a kapuba talált (2-1). A Honvéd így fordítani tudott, a helyzetek alapján nem érdemtelen a kispesti siker.

Honvéd-Vasas 2-1 (Prosser 82., Epppel 91., ill. Pavlov 71.)

Mindkét csapat agilisan, de sok hibával kezdte a találkozót, próbálták agresszív letámadással megnehezíteni egymás dolgát.
Igazán nagy helyzet az első félidőben nem adódott, mindkét gárda beadásokkal próbálkozott, ám a masszív védelmek többnyire gond nélkül hatástalanították ezeket a kísérleteket.

Ars megpattanó lövését kellett fognia Danilovicnak, a túloldalon pedig Vittek maradt le kevéssel egy jól középre tett labdáról.
Fordulás után hamar megszerezte a vezetést a szombathelyi gárda, Ars fejelt szöglet után szépen a rövid sarokba.
A Loki hátrányban próbált még offenzívebben játszani, és adódott is esélyük az egyenlítésre. Előbb Holman kapta vissza egy kényszerítő után a labdát, és csavart a hosszú sarok irányába, Gyurján azonban ujjheggyel védeni tudott. Néhány perccel később Horváth vitte egy az egyben a szombathelyi kapusra a labdát, ám csak a kapufát találta telibe, ahonnan kifelé pattant a játékszer.

Az utolsó pillanatokban még Gyurján bravúrjára volt szüksége a Haladásnak a vezetés megtartásához, a fiatal kapus a léc alól tolt ki egy veszélyes fejet, ezzel megőrizte a 3 pontot csapatának.

Haladás-DVSC 1-0 (Ars 53.)

A lila-fehérek kezdtek veszélyesebben, Bardhi pontrúgásai és a szélről érkező labdák több esetben is nehéz feladat elé állították a mezőkövesdi védőket, Tujvel azonban magabiztos volt. A túloldalon Molnár volt elemében, kétszer is lövőhelyzetig jutott, Banai eszén azonban nem tudott túljárni. Strestik szabadrúgása után Vági révén betalált a Mezőkövesd, a gólt azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette. A játékrész hajrájában Lázok ollózással próbálkozott az ötösön, ám a kaput nem találta el.
Fordulás után az Újpest került előnybe: Bardhi lerántásáért 11-eshez jutottak a fővárosiak, amit Andric higgadtan értékesített. Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak, alig tíz perccel később Molnár kapott jó labdát a bal szélen, keresztbe lőtt labdáját pedig Pauljevic vágta a kapuba.
A hajrában a lila-fehérek álltak közelebb a győzelemhez, Tujvel azonban Windecker fejesét és Andric bombáját is kitornázta a kapuból, így maradt a döntetlen.

Újpest-Mezőkövesd 1-1 (Andric 52. - 11-esből, Pauljevic 55.)