Rossi: "Ha az év elején valaki ezt mondja, bolondokházába küldik", Doll bírózott - így látták az edzők

Értékeltek a trénerek az NB I utolsó őszi fordulóját követően - többen a játékvezetőket okolták.
admin 2016. december 10., szombat 20:25
Szerző: admin 2016. december 10., szombat 20:25

Haladás - Videoton 1-1

Mészöly Géza (Haladás): A kispadon Angyal Zsolt 22 évével már rutinosnak számított, a többiek mindössze 16-18 évesek voltak. A bajnokaspiráns, válogatottakkal teletűzdelt Videoton ellen győzelemmel felérő döntetlent értünk el. Egyenlítő gólunk után megleptük a székesfehérváriakat, nekik, de nekünk is voltak helyzeteink. Kis szerencsével tehát nyerhettünk is volna. Különösen a második félidei játékunkra lehet építeni a jövőben. Örülök, hogy Kiss Tamás és Kiss Bence személyében két fiatal játékos debütált az NB I-ben. (haladas.hu)

Henning Berg (Videoton): Nyerni jöttünk és nyerhettünk is volna, de ez három ok miatt nem sikerült. Megszereztük a második gólt, de a játékvezető érvénytelenítette azt. Danko Lazovics meg is kérdezte a játékvezetőt, hogy elvégezheti-e a szabadrúgást és erre azt a választ kapta, hogy igen. Danko odapasszolta a labdát Feczesinhez, aki a hálóba lőtt. Nálam ez gól, ezzel nyertünk is volna 2-1-re. Miért fújta vissza mégis a bíró? Nem tudom. Aztán több gólt kellett volna szereznünk, főleg az első félidőben, amikor sok nagy helyzetünk volt – ekkor voltak kifejezetten jó támadásaink. A második félidőben pedig a csapatvédekezésünk nem volt azon a szinten, ahol kellett volna lennie. A Haladásnál többet volt a labda, mint az első félidőben, többször kerültek a kapunk elé is, egy szabadrúgással pedig sikerült kiegyenlíteniük. Szóval ez a három oka annak, hogy ma nem nyertünk – ebben a sorrendben. A mérkőzés végén valóban voltak helyzetei a hazaiaknak is, el kell ismerni, jól kontráztak. Ekkor azonban mi már kockáztattunk, hiszen nem őrizgetni akartuk az 1-1-et, hanem meg akartuk nyerni a mérkőzést. Nem hiszem, hogy bármi különbséget hozott volna a mérkőzésbe, ha előbb, vagy máshogy cserélünk. Úgy gondoltam, hogy ma azoknak a játékosoknak kell megszereznie a győztes találatot, akik a pályán vannak. Volt még cserelehetőségünk, de bíztam abban, hogy a pályán lévők betalálnak. Marko Scsepovics, Danko Lazovics, Feczesin Róbert is sok gólt szereztek már, Anel Hadzic is képes odaérni. Meg is szereztük a második gólt, de ugye a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Természetesen örülünk, hogy az első helyen vagyunk a téli szünet előtt, de az a fontos, hogy az utolsó forduló után is mi legyünk elől. Kemény munka vár a csapatra a pihenő után, de úgy gondolom, hogy jó úton járunk. (vidi.hu)

Újpest - DVSC 2-0

Nebojsa Vignjevic (Újpest): Nem kezdődött jól az összecsapás, sajnos Herist hamar elveszítettük (belga védőnk előreláthatólag 4-6 hét kihagyás után térhet vissza). Az első 45 perc kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon voltak helyzetek, de nem esett gól. A félidőt követően hamar megszereztük a vezetést, majd a második találatunkkal el is döntöttük a lényegi kérdéseket. Büszke vagyok a fiúkra, ma is minden erejükkel azon voltak, hogy megszerezzük a három pontot. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak a biztatást, amivel nemcsak a mai délután, hanem az egész őszi szezonban megtiszteltek bennünket. (ujpestfc.hu)

Leonel Pontes (DVSC): Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez. Az első félidő elején voltak helyzeteink, a mérkőzés többi részében az Újpest akarata érvényesült, és megérdemelték a győzelmet. A második félidőben kétes szituáció előzte meg az Újpest gólját. Próbáltam kettős cserével frissíteni a játékunkon, de az új játékosok nem adtak pluszt. Utána is voltak helyzeteink, de ezek kimaradtak. A mai mérkőzésen is volt olyan szituáció, amelyben a Loki játékosait nem megfelelően ítélték meg a játékvezetők. (haon.hu)

Honvéd - Mezőkövesd 1-0

Marco Rossi (Honvéd): Az lett az eredmény, amiben reménykedtünk. Nehéz mérkőzésen megérdemelten nyertünk egy felkészült ellenféllel szemben. Ők 3-4-3-at játszottak a mérkőzés elején, mi 3-5-2-őt. Egy igazi taktikai csata volt, de nekünk volt több helyzetünk. Az év elején, ha valaki azt mondja, hogy Vasas, Videoton, Honvéd lesz az első háromban, azt valószínűleg bezárták volna a bolondok házába. Hogy a szurkolók a bajnoki címről énekelnek?  Az alázat a legfontosabb. Ha jövőre is fenntartjuk a hozzáállást, a munkát, akkor igenis álmodozhatunk, mert a tehetségünk megvan. Nekünk mindig többet kell tenni, mint az ellenfélnek! Többet kell futnunk, ütköznünk, több labdát kell szereznünk. Ha ezt fenntartjuk, akkor nyugodtan álmodozhatunk. (honvedfc.hu)

Pintér Attila (Mezőkövesd): Először is gratulálok a klubnak, a játékosaimnak az elmúlt fél évhez, senki nem számított arra, hogy egy kialakulóban lévő csapat ilyen jól tud szerepelni. A mérkőzésről: nagyon jó mérkőzés volt, ahol mindkét csapat taktikusan játszott, próbálta az egyik csapat a másikra ráerőltetni az akaratát. A csapatok ötös védőfalat húztak, ezt igen nehéz megbontani. A Honvéd hosszú labdákkal próbálkozott, erre is fel voltunk készülve. Hibáztunk egyet, a Honvéd könyörtelenül kihasználta. Nekünk a 89. vagy 90. percben adódott egy óriási lehetőség, amivel most nem tudtunk élni. Strestik a szituáció után azt mondta, hogy belenézett a villanyfénybe és nem nagyon látta a labdát. Le is vehette volna. Ezért szép a labdarúgás, mert minden megtörténhet benne. Ma a végjátékunk nem volt pontos. A csatáraink bementek a védők mögé, de nem mentek el odáig a labdák, pedig jó labdaszerzéseink voltak. Tudtuk, hogy a Honvéd egy saját nevelésekből, jó erőkből álló csapat, a játékosok átérzik, hogy mit jelent a Honvédban futballozni. Ezt lehetett ma is látni. Egy góllal jobbak voltak, a múltkor mi kettővel. Gratulálok a Honvédnak! Sok sikert, boldog Karácsonyt és boldog újévet szeretnék kívánni mindenkinek. (honvedfc.hu)

DVTK - Gyirmót 1-0

Horváth Ferenc (DVTK): Jól futballoztunk az első félidőben és a második játékrész első felében.
 Vezetést tudtunk szerezni, azért lett mégis ilyen nehéz a mérkőzés vége, mert nem tudtuk megszerezni a második találatunkat, holott a lehetőségeink megvoltak a gólszerzésre. Kicsit izgalmas lett a vége, egy ilyen "rangadón" előfordul, hogy a vesztésre álló csapat beszorítja a másikat. Kontrolláltuk a mérkőzést, abszolút megérdemeltük a győzelmet. Motivált CSAPAT voltunk, mindenki megtette a magáét a saját posztján, láttam jobb teljesítményeket, mégis a csapat teljesítményét emelem ki. Ha a kupameccset is ideszámolom, akkor a legutóbbi öt mérkőzésből négyet nyertünk, a bajnokság második felében a 6. helyen áll a csapat, lépdelünk fölfelé,a mi örvendetes dolog. Végezetül szeretném megköszönni mindenki munkáját, akik segítettek abban, hogy a csapat kiegyenesedjen a végére. (dvtk.eu)

Urbányi István (Gyirmót): Nagyon izgalmas mérkőzés volt, amiért nagy dicséret illeti a játékosaimat. A nyolc vereség után persze óvatosan kell bánni a jelzőkkel, de ma minden dicséretet és tiszteletet megérdemelnek, mert ilyen helyzetben nehéz ilyen egységesen játszani, és ilyen teljesítményt nyújtani. Kapufákat rúgtunk, ziccereink voltak, a második félidő végén a DVTK-nak sansza sem volt, hogy átjöjjön a félpályán, még a 16-osról sem tudott kijönni. Helyenként jól játszottunk, két veszélyes kontrát vezettünk, a hat játékvezető elnézett egy kezezést a 16-oson belül. A kapufáról kétszer kifelé pattant a labda, ezzel mit tehet az ember? Irigyeljük azt a csapatot, amelyik egy ilyen mérkőzésen ilyen góllal nyerni tud. Nagyon kellemetlen volt Vela lövése, nem Sebőköt hibáztatom, nagyobb baj, hogy előtte a felszabadítás középre ment. Remélhetőleg a játékosok azt a következtetést vonják le, hogy ma sokat tettek a sikerért, de kevés volt, ezért legközelebb még többbet kel tenni. Utálok kikapni, de ha ki kell, akkor inkább ilyen módon. Hosszú és tanulságos időszakon vagyunk túl, ez a Gyirmót FC első szezonja az élvonalban. (dvtk.eu)

Paks - Vasas 1-0

Csertői Aurél (Paks): Nem volt véletlen a Vasas első helye, egy jól szervezett, jó játékosokból álló csapat, nagyon nehéz ellenük futballozni. A második félidőre egy nagyon jó mérkőzés alakult ki, de szerencsére még a szünet előtt nem sokkal, nekünk sikerült megszerezni a vezetést. Az egyértelmű volt, hogy a végén nagy nyomást fog gyakorolni ránk a Vasas, így is lett. Ezt hősiesen kivédekeztük, illetve több veszélyes kontrát is vezettünk. Ekkor mind mi, mind ők gólt szerezhettek volna, de úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Amikor az utolsó percekben több ziccerünket is kihagytuk, akkor eszembe jutott a futball törvénye, hogy ez megbosszulhatja magát, de sikerült kihúznunk. Így a vége egy ki-ki meccs lett. (paksifc.hu)

Michael Oenning (Vasas):  Ilyen a futball. Az első félidő végén egy elkerülhető góllal hátrányba kerültünk, a második félidőben próbáltunk egyenlíteni. Próbáltunk futballozni, ezen a talajon sajnos nem volt egyszerű, sajnos nem is tudtunk betalálni. A helyzeteket kialakítottuk, 70%-ban nálunk volt a labda, de ez nem ért pontot. 34 pontunk van, ennél több senkinek nincs, így nem lehetünk szomorúak az őszi szezon egészét nézve. (vasasfc.hu)

Ferencváros - MTK 1-1

Thomas Doll (Ferencváros): Nem találok szavakat arra, ami hétről hétre zajlik ellenünk. A játékvezetőknek meg kellene kérdezniük maguktól, hogy miért csak egy irányba fújnak?! - a német tréner kifakadása bővebben ITT

Teodoru Vaszilisz (MTK): Maradt hiányérzetem. Az első félidő első húsz percében jól futballoztunk, aztán kaptunk egy gólt, a Fradinak egy helyzete volt. A második félidőben a kiállítás után egyértelműen uraltuk a mérkőzést, megvolt a meccslabdánk is. Sajnos, ez elvitt minket ebben a félévben, de gratulálok a srácoknak, nagyot küzdöttek. Nehéz időszak van mögöttünk, Európa-ligával kezdtünk, aztán jöttek a bajnokik, és a fiatalokat is be kellett építeni. Egy meccs kivételével minden mérkőzésen mindent megtettek. Ki-ki meccseket játszottunk, de az i-re sohasem tudtuk feltenni a pontot. Centiken múlik a csapat élete, meg hat-nyolc pont. Megyünk tovább előre, a befejezésekre nagyobb hangsúlyt kell fektetni. (mtkbudapest.hu)