Révész: "Nagyon örülök, de rengeteg kétely is van bennem", Kruscic: "Azt hiszem, ma kimerültek a tartalékaink" - így látták az edzők

A Kisvárda csütörtökön 2-1-re legyőzte az Újpestet, így biztosan érmes az együttes - így láttak az edzők a találkozót.
Póczik Dávid 2022. május 5., csütörtök 21:15
Szerző: Póczik Dávid 2022. május 5., csütörtök 21:15

Kisvárda-Újpest FC 2-1

Beszámoló itt!

Révész Attila (Kisvárda): - Először is nagyon örülök, hogy fieszta-hangulatot sikerült csinálnunk, ezt meccs előtt már a játékosokon éreztem. Az érzés az leírhatatlan, nagyon boldog vagyok, ugyanakkor rengeteg kétely is van bennem, vegyes érzéseim is vannak, de úgy gondolom, több a pozitív. A játékunk az teljesen az volt, amit vártunk, elterveztünk az Újpest ellen. Az első félidőben a szokásos, korai nagy ritmusnak meglett az eredménye, majd arra még rá is tudtunk fejelni egy gólt és megmondom az őszintét jobban örültem, hogy 2-1-el mentünk a szünetre, minthogy 2-0-al mentünk volna, mert az a szünetben egyfajta felfokozott koncentrációt eredményezett, nem pedig megelégedettséget, ami korábban már előfordult. Biztos voltam benne, hogy a második félidőben, még ha mélyebben is fogunk védekezni, ezekkel a játékosokkal, akik most lehetőséget kaptak, meg tudjuk csinálni a mélységi kontrákat is. Ez tökéletesen be is igazolódott. Azt is láttuk, hogy a belső tengelyben az újpesti játékosok nem tudták úgy megjátszani a labdát, erre is vártunk. Úgyhogy azt gondolom, ma minden tekintetben; taktikailag, akaratban, fizikailag és persze történelmileg is megérdemeltük a győzelmet. (m4sport.hu)

Milos Kruscic (Újpest): - Azt gondolom, a mérkőzés első 10-15 perce volt döntő jelentőségű, ez döntötte el a találkozót. Rosszul jöttünk ki a pályára, az Újpesttől eddig megszokott nagy lendület, energia hiányzott és a korai gólok igencsak megnehezítették a helyzetünket. A fiúk próbálkoztak, nem mondhatom azt, hogy rosszul játszottunk. Megvoltak a helyzeteink is, ezekből azonban nem sikerült gólt lőnünk. Talán az az érzésem van az egész találkozóval kapcsolatban, hogy kicsit kiürültünk, a tartalékaink kimerültek. Egyáltalán nem volt egy könnyű szezon, amit most a hátunk mögött tudhatunk. Eleinte ugye csak azért küzdöttünk, hogy bent maradjunk az NB I-ben. Nagyon sokáig a tabella alján voltunk, aztán jó focit játszottunk, ezt a célunkat elértük. Ez rengeteg energiába került a pályán és azon kívül is, fizikailag és érzelmileg egyaránt. Szerintem ez normális és ezt nem róhatom fel a játékosaimnak. Azt hiszem, hogy ma ezek az érzelmi tartalékok merültek ki és ez ma kifejezetten hiányzott. (m4sport.hu)

NB I: Legyőzte az Újpestet, így biztosan érmes a Kisvárda együttese
A Kisvárda hazai pályán 2-1-re legyőzte az Újpest együttesét, akik az első félidőben elveszítették csatárukat, Budu Zivizvadzet.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.