Rebrov: "Itt hagytunk két pontot"; A ZTE edzője: "Sokkal jobban játszottunk, mint a Fradi" – edzői értékelések

Edzői értékelések az OTP Bank Liga 24. fordulójából.
Csakfoci Admin 2020. március 7., szombat 22:22
Szerző: Csakfoci Admin 2020. március 7., szombat 22:22

ZTE - Ferencváros 1-1

Márton Gábor (ZTE): - Úgy gondolom, a csapat jól játszott. A második félidőben szinte - nem mondom azt, hogy egykapuztunk, mert nem lenne korrekt -, de sokkal jobban játszottunk, mint a Fradi. Sőt az egész mérkőzésen nekünk voltak nagyobb helyzeteink, főleg az elsőben is, aztán kaptuk a gólt. A második félidőben történt, ami történt. (M4 Sport)

Szergej Rebrov (Ferencváros): - Nagyon nehéz volt a mai meccs, sajnos itt hagytunk két pontot. Minden ZTE elleni mérkőzésünk nehéz volt ebben a szezonban, véleményem szerint sokkal jobb helyezést érdemelne meg a tabellán ellenfelünk. Elemeznünk kell a hibákat és az okokat, hogy miért nem sikerült ma nyernünk. Minőségi játékosaink hiányoztak ma. Két kezdő támadó játékosom és két belső védőm sem volt ma bevethető, utóbbiból az egyik már fél éve nem áll a rendelkezésünkre. Ettől függetlenül jó pozícióban vagyunk a bajnoki címért folytatott harcban, kielemezzük a hibáinkat, és megyünk tovább. Sok most a sérültünk, de ebben a helyzetben is együtt kell maradnunk és továbbmennünk a bajnoki címért folytatott harcban. (fradi.hu)

DVTK - Újpest 2-1

Feczkó Tamás (DVTK): - Több mint nyolcezren jöttek el, ilyenkor az a minimum, hogy megköszönjük a szurkolást. Egy nagyon jól játszó Újpestet győztünk le igazán közönségszórakoztató mérkőzésen, hiszen mind a két csapat támadni, és győzni akart. Minden elismerésem az Újpesté, hogy ilyen nehéz helyzetben ilyen jól összeszedték magukat. Nagyon szeretem a játékosaimat, mert amikor kell, akkor focizunk, amikor kell, akkor küzdünk, a 90 perc során mind a kettőre szükség van. Ma bebizonyítottuk, hogy tudjuk ezt és azt is. 2-0 után lehetőségünk lett volna lezárni a mérkőzést, de így is boldogok vagyunk, hogy sikerült megszerezni a három pontot. A szünetben ketten is jelezték, hogy nincsenek jól, Mirko edzést is hagyott ki gyomorpanaszok miatt. Annyit kértünk tőle, hogy addig maradjon a pályán, amíg Haris be tud állni. Vági András olyan rúgást kapott, ami miatt tartalékolni kellett az utolsó cserével. Rui Pedro a többiekhez hasonlóan jól játszott, de kifutotta magát. Ez a cél, 70 percen keresztül megcsinálta, amit kértünk tőle. Hálás vagyok a szurkolóknak, mert még sosem köszöntöttek fel ennyien, több mint nyolcezren. De a "Feczkó-mackó" kifejezés rávilágított arra, hogy többet kell futnom a fiúkkal, vagy nélkülük. (dvtk.eu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Ezt a mérkőzést is úgy kezdtük, hogy gyakorlatilag az első percekben, ellenfelünk első támadásából gólt kaptunk, ez a találat egyfajta ajándéknak minősíthető, amit a Diósgyőrnek adtunk. Tekintettel arra a szituációra, amelyben jelenleg vagyunk, ez nagyon megnehezítette a dolgunkat. Mindaz, amit korábban beszéltünk a játékosokkal, a tervek, amiket kialakítottunk, az önbizalom, amit próbáltunk felépíteni, az egyetlen pillanat alatt megváltozott. A vezető gólt követően a futballistáim megpróbáltak küzdeni, erőltetni a játékot, de ez nem bizonyult elegendőnek. Utána bekaptuk a másodikat, ez is egy nagyon könnyűnek minősíthető találat volt, ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. Szeretnék a DVTK csapatának gratulálni a teljesítményéhez, ma egyértelműen ők voltak a jobb csapat. (ujpestfc.hu)

Puskás Akadémia - MOL Fehérvár FC 1-4

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Nagyon szomorú vagyok a végeredmény miatt. Három, ha szigorú vagyok, akkor négy gólt rúgattunk magunknak. Ilyen hibákat az élvonalban szereplő játékosok nem követhetnek el. Ezek alaphibák voltak, ilyen szituációkból egy is sok, nemhogy három. Az első félidőben agresszívek voltunk, láttam az akaratot, de a Vidi egy jó csapat, amely kihasználta, hogy visszahoztuk őket a meccsbe. Igyekeztünk előre változtatni, Gyurcsó előrébb lépett, jött Sós Bence gyorsítani a széleket, Favrov is feljebb ment, de ezek már csak próbálkozgatások voltak, 3-1-nél...Ezt a mérkőzést simán tudtuk volna hozni, de végül nekem kell gratulálnom a győzelemhez a Vidinek! (molfehervarfc.hu)

Joan Carrillo (MOL Fehérvár FC): - Jó mérkőzést játszottunk, egy támadólag fellépő Puskás Akadémia ellen. Jól kezdtük a találkozót, voltak lehetőségeink, de egy hibánk után megszerezte a vezetést a hazai csapat, majd kiegyenlítetté vált a találkozó. A szünetben Juhász Rolandot sérülés miatt kellett lecserélnünk, majd a háromvédős rendszer mellett döntöttünk. Az edzéseken és az edzőmérkőzéseken már dolgoztunk ezen a felálláson. Kockázatot kellett vállalnunk, és ez ma bejött, mert mindenki hittel küzdött és nagy intenzitással játszott a pályán. Jó labdabirtoklásaink voltak az ellenfél tizenhatosának közelében, a játékosok remek döntéseket hoztak és nagyon motiváltak voltak. Nem voltam különösebben ideges a szünetben, mert a játékosok teljesítményét és arcát látva meg voltam győződve arról, hogy hiába vagyunk hátrányban, meg tudjuk fordítani a találkozót. (molfehervarfc.hu)

NB I: Ikszelt a ZTE a Fradi ellen a 100. évfordulóján – tabella, videó
Az OTP Bank Liga 24. fordulójának zárómeccsén a ZTE hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Ferencváros ellen a klub fennállásának 100. évfordulóján.

Kaposvár - Mezőkövesd 0-4

Disztl László (Kaposvár): - Egy nagyon jó Mezőkövesd ellen játszottunk, amely a bajnokságban és a Magyar Kupában is bizonyítja, hogy remek formában van. Megtehettük volna, hogy beállunk védekezni, de ehelyett azt választottuk, hogy nyíltan játszunk és feltoljuk a védekezést. Ebben sajnos benne van, hogy egy ilyen támadókkal rendelkező csapat megbünteti a védekezési hibáinkat. Felemelhetjük a fejünket, mivel végig nyíltan futballoztunk, a fiataljaink bátran játszottak, s volt kapufánk és két-három ígéretes lehetőségünk. (rakoczifc.hu)

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Megint mindenki, aki pályára lépett az maximimális teljesítményt hozott, és jól játszott. Örülünk is a sikernek.  (rakoczifc.hu)

DVSC - Kisvárda 1-0

Vitelki Zoltán (DVSC): - A legfontosabb az volt a múlthéten, hogy mentálisan felkészítsük a játékosokat erre a mérkőzésre. Nagyon rosszul néz ki három vereség egymást követően, és a nagyon fontos volt, úgy kezdjük a mérkőzést, hogy mindenki átérezze a súlyát. Ez így is volt. Azt láttuk a játékosokon, igenis tudta mindenki, ezt a mérkőzést bármilyen játékkal, bármilyen áron le kell hozni. Nagyon hiszem azt, hogy a győzelem győzelmet szül, és kellő önbizalommal fogunk tudni készülni a jövőheti mérkőzésre. (dvsc.hu)

Bódog Tamás (Kisvárda): - Összképében nézve megérdemelten nyerte a mérkőzést a Debrecen. Az első félidőben passzívak voltunk és rossz döntéseket hoztunk. A második félidőben nem jutottunk azokhoz a helyzetekhez, amikből gólt tudtunk volna rúgni. A második félidő elején kaptunk egy gólt, utána felpörögtek az események, ezt követően élvezhetőbb volt a játék. (haon.hu)

Paksi FC - Bp. Honvéd 0-0

Osztermájer Gábor (Paksi FC): - Bár az eredmény ugyanaz lett, mint szerdán, a mérkőzés lényegesen jobb volt. Az első félidőben mindkét oldalon nyílt lehetőség a gólszerzésre, viszont ezeket sem a Honvéd, sem pedig mi nem tudtuk kihasználni. A második játékrészben kioltotta egymást a két csapat. Kulcsár a láza miatt nem tudott játszani, Hahnt pihentettük. Meg kell említeni Bödét is, aki a héten több edzést kihagyott, most pedig idő előtt le kellett cserélni. Így, hogy legutóbb idegenben vesztettünk, itthon nyernünk kellett volna, hiszen minden pontnak értéke van. Úgy gondolom, ma nagyon akart a csapat, viszont inkább két pontot vesztettünk, ennek ellenére az egy egységet is meg kell becsülnünk, de ahhoz, hogy feljebb lépjünk a tabellán, győzni kell. (paksifc.hu)

NB I: Kapitális felcsúti hibák után fordított a Vidi, a DVTK is átrobogott az Újpesten – eredmények, videók
Az NB I 24. fordulójában a Puskás Akadémia hazai pályán kikapott, miután a második félidőben két hatalmas védelmi hiba megpecsételte a sorsukat. A DVTK odahaza 2-1-re legyőzte az utóbbi időben egyre rosszabb formát mutató Újpestet, míg a Mezőkövesd 4-0-al gázolt át az újonc Kaposváron. A Paks a hétközi kupafellépés után ismét is gól nélküli döntetlent játszott a Honvéddal.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.