Fotó: fradi.hu

Rebrov: "El kell beszélgetnem a játékosokkal, hogy le akarják-e zárni a szezont...", Pintér alig várta a lefújást – edzői értékelések

Szombaton három mérkőzést játszottak le az NB I 29. fordulójából - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2021. április 17., szombat 22:12
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. április 17., szombat 22:12

Újpest FC-Mezőkövesd Zsóry FC 3-0

Michael Oenning (Újpest): – Rövid leszek és tömör. Nagyon büszke vagyok a játékosamira, az első perctől megmutatták, hogy mennyire jól és összeszedetten tudnak játszani. Hazai pályán végig fölényben, dominánsan teljesítettek, rengeteg helyzetet kialakítottak, mindhárom gól, amit szereztünk, nagyon kreatív, ötletes megoldás volt. A védekezés is teljesen rendben volt, számtalan ki nem kényszerített hibát vétett az ellenfél, amely érezte, hogy futni kell az eredmény után. Mindent beleadtak, próbáltak javítani a teljesítményükön, de a mai meccsen nem sikerült komoly helyzetet kidolgozniuk. Úgyhogy szeretnék gratulálni a csapatomnak, főleg a szerdai kupaelődöntőben megszerzett győzelem után ez egy további önbizalom löket mindannyiunk számára, és egy jó bemelegítés volt a jövő heti Derbi előtt. (ujpestfc.hu)

Pintér Attila (Mezőkövesd): – Szeretném már, ha egyszer mi is olyan gólt rúgnánk, mint amilyen az Újpest első találata volt. De ez semmit nem von le az Újpest győzelméből, gratulálok nekik, megérdemelték a győzelmet. Amit mi pedig az első félidőben produkáltunk... Nem is tudom, minek nevezzem, de lehet, hogy én kértem sokat a játékosoktól. Edzői pályafutásom során nem volt még olyan, hogy alig vártam a lefújást, mert szörnyű volt látni a csapat szenvedését. Egyszerűen nem értem, mi történhetett. A második félidőben a cserékkel stabilizáltuk a helyzetünket. El kell gondolkodni 1-2 embernek... Mi csapatként értük el az eredményeket, de sajnos most nem működünk csapatként. Ki kell elemezni a meccset, ennek semmi előzménye nem volt. Tudtuk, hogy az Újpest 3-4-3-ban fog játszani, felkészültünk, az edzésen minden ült úgy, ahogy kellett volna. A csapatunk nem rendelkezik olyan hosszú kispaddal sem, mint az Újpest, nem bírjuk el 3-4 ember kiesését, de nem szeretném semmire fogni a vereséget. (m4sport.hu)

Kisvárda-Ferencváros 0-0

Supka Attila (Kisvárda): – Egyenrangú ellenfelei voltunk a Fradinak, sőt, időnként még jobban is játszottunk. Visszanézve a gólunkat, az egy tiszta, szabályos találat volt, érthetetlen, miért ítélt így az alapvonali játékvezető, hiszen a játékvezető elsőre megadta a gólt. Azért léptünk pályára, hogy pontot, pontokat szerezzünk és bebiztosítsuk az NB I-es tagságot. Megúsztuk Himics második sárga lapját, ezért cseréltük le gyorsan. (m4sport.hu)

Szergej Rebrov (FTC): – Sajnálom, hogy nem sikerült nyertünk ma. Nem érdemeltünk győzelmet a mutatott játék alapján, nem tudtunk eléggé támadóan fellépni. Ez probléma, hiszen 13 pont előnyünk van, mi lenne, ha nem lenne ekkora az előnyünk? A fiúknak emlékezniük kell, mit értünk el korábban, hiszen egy BL-ben szereplő csapat voltunk ebben az idényben. Amikor 1-0-ra vezetett ellenünk a Puskás, akkor sokkal több helyzetünk volt, mint ma. Sőt, azt is elmondhatjuk, hogy a meccs egyes részeiben több helyzete volt a Kisvárdának, ami probléma. Sokkal több akarat kell a fiúktól ennél. Meg kell tőlük kérdeznem, hogy le akarják zárni ezt a szezont, vagy a szüneten gondolkodnak már. El kell beszélgetnem a fiúkkal, sokkal több akarat kell. Nem volt elég jó a pálya, az első félidőben sok labdavesztés is történt, ami óvatosságra intette a játékosokat, de én megpróbáltam arra ösztönözni őket, hogy minél többet támadjanak, továbbá egy kompakt védelem ellen játszottunk. A Ferencváros ma szerette volna ünnepelni a bajnoki címet, ettől függetlenül ez a 13 pontos előny megérdemelt a csapat részéről. Megpróbáljuk lezárni a bajnokságot, amilyen hamar csak lehet. A mutatott játék miatt abszolút csalódott vagyok, olykor túlságosan biztonsági játékot játszottunk. Komolyan el kell beszélgetnem a játékosokkal, hogy le akarják-e zárni a bajnokságot, vagy arra várnak, hogy a Puskás pontokat veszítsen.

Paksi FC–ZTE FC 1-1

Bognár György (Paks): – Nagyon gyenge első félidőt produkáltunk. Csak vagdalkóztunk, a védők és a középpályások sem vették le a labdát, így pedig a támadóknak nehéz játszani. Szokatlan felfogás volt ez a részünkről. A szünetben váltottunk, három belső védőről négyre álltunk át és három csatárra, ez be is jött. A második félidő első 20 percében jól játszottunk, Nagy Richárd sokat lendített a játékon, Sajbán és Hahn is feljavult, de aztán megtört a lendületünk, a végén csak erőlködtünk. Igazságos a döntetlen, nem érdemeltünk győzelmet. Minél előrébb szeretnénk végezni, ez is egy lehetőség volt, hogy közel kerüljünk a harmadik helyhez, de sűrűn jönnek a meccsek, nem vagyunk messze a dobogótól. A mainál sokkal jobban szoktunk játszani, most kevesebb helyzetet dolgoztunk ki, de jövő héten kétszer is tudunk javítani.

Waltner Róbert (ZTE): – Két ellentétes félidőt láttunk, az elsőt mi uraltuk, jól játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki. A vezetés megszerzése után rúghattunk volna újabb gólt, amivel magabiztosabban jöhettünk volna ki a második játékrészre. A második félidő annyira nem tetszett, egyenlített a Paks és több helyzetet alakított ki ellenünk. Rosszul reagáltuk le, hogy támadóbb szellemben lépett pályára ekkor a Paks. A döntetlen igazságos. Az év egyik legfontosabb meccse jön a Budafok ellen, nem akarok semmi negatívra gondolni. Abban bízom és hiszek benne, hogy otthon nyerni fogunk és utána is jól fogunk szerepelni, és a vonal felett végzünk. Aki volt már ilyen helyzetben - és én voltam játékosként -, hogy nem tud egy játékos olyan felszabadultan játszani. A Paks nagyon jó állapotban van, élvezi a játékot, de ha felcserélnénk a helyezéseket, akkor nem tudná ezt a játékot játszani. Sajnos most mi ebben a helyzetben vagyunk, de próbáljuk megmutatni, hogy férfiak vagyunk. A helyzetünk ellenére az első félidő nagyon tetszett, magabiztosak voltunk, próbálunk ebből kiindulni és profitálni a következő meccseken ebből.

Fradi: Bogdán 33 évesen védett először az NB I-ben, lehozta nullára
A korábbi Magyar Kupa-találkozókat követően Bogán Ádám ezúttal a bajnokságban is lehetőséget kapott, így karrierje során először lépett pályára az NB I-ben.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.