Rebrov a 7-0 után: "Ugyan, ez csak egy meccs volt!", Fernando: "Nehéz megszólalni" - edzői értékelések

Radoki szerint a focit a földön kell játszani, Feczkó a szívvel-lélekkel játszó játékosait dicsérte, Nikolic "top hozzáállást" emlegetett.
Csakfoci Admin 2019. március 2., szombat 22:20
Szerző: Csakfoci Admin 2019. március 2., szombat 22:20

Ferencváros - DVTK 7-0

Szerhij Rebrov (Ferencváros): "Ugyan, ez csak egy meccs volt! - kezdte értékelését Rebrov a meccs utáni sajtótájékoztatón, miután az újságírók tapssal fogadták az ukrán szakvezetőt - Úgy érzem, ellenfelünk az első félidőben nem érdemelte meg, hogy háromgólos hátrányba kerüljön, mert mindent megtett, hogy szoros legyen a meccs. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, és sikerült hármat gólra is váltanunk. Összességében a hét gól nagyon szép, kiszolgáltuk a szurkolóinkat. A legfontosabb, hogy a játékosok jól érezzék magukat, és ezáltal a szurkolók is. Jogos lehet az örömünk.

Örülök, hogy lehetett látni az akaratot a csapaton, és a kilátogató tízezer szurkoló nagyszerűen érezhette magát. Nagyon fontosnak tartom, hogy legyen konkurenciaharc a csapaton belül, hogy mindenkinek intenzíven kelljen dolgoznia napról napra. Így azt láthattuk, hogy 5-0 és 6-0 után is gólt, gólokat akartunk lőni.

Mindenki élvezte a játékot, és a szurkolók is jól érezték magukat. Helyenként szemet gyönyörködtető volt, amit mutattunk. Ilyen stílusban kell futballoznunk! A mérkőzés előtt azt mondtam a srácoknak, hogy élvezzék a játékot, és ne az eredményen izguljanak. Úgy érzem, hogy ezzel a győzelemmel önbizalmat nyertünk. (fradi.hu)

“Ha nincs eredmény Európában, Rebrov elmehet” - exkluzív portréinterjú a Fradi edzőjéről
Szergej Rebrov a gyors sikerekben bízik a Ferencvárosnál, a szerződését is úgy kötötte saját kérésére, hogy azonnal számon kérhetőek legyenek az eredmények. A szakembert 20 éve ismerő Varga Sándorral a Böde-ügyet is részletesen kiveséztük, ahogy a vezetőedző szerződését is: szó esik pénzről, de arról is, milyen esetben válhatnak el villámgyorsan és könnyedén egymástól a felek. Interjú.

Fernando Fernandez (DVTK): "Egy 7-0-ra elvesztett mérkőzés után nehéz megszólalni. Az első félidő szorosan indult, a szünetben mégis 3-0-ra vezetett az ellenfél, ez mégis jobban nézett ki, mint a mérkőzés egésze. Rengeteg párharcra, egy az egy elleni küzdelemre készültünk, így is megtörtént, azonban sok gyermeteg hibát követtünk el, nem lehetett más a vége.

Tizenkét gólt kaptunk az elmúlt két mérkőzésen, ami nagyon sok a mi helyzetünkben, csalódott vagyok, hogy így ért véget a nagyszerű sorozatunk. Nehéz helyzetben vagyunk, kétszer egymás után nem lehet véletlen ilyen vereséget szenvedni, mégis bízom benne, hogy nem ez a csapat igazi arca.

Hibákat követtünk el, de meg kell szakítani ezt a szériát, még jobban kell dolgozunk, hogy újra visszatérjünk a sikeres útra, mint amikor mindenki pozitívan beszélt rólunk. Továbbra sem feledjük, hogy a bennmaradás a célunk, és mindent megteszünk érte." (dvtk.eu)

Honvéd - Haladás 1-3

Supka Attila (Honvéd): "Az első félidőben sokat tartottuk a labdát az ellenfél térfelén, ha a mélységi beindulásokat pontosan megcsináljuk, akkor rengeteg lehetőséget alakíthattunk volna ki. Az ellenfél viszont kihasználta egy hibánkat, ami meghatározta a folytatást. A szünetben kértem, hogy a második félidőben is a megbeszéltek szerint játsszunk, de minden olyan szituációt, amiből gól születhetett volna, "túlhúztunk", túlpasszoltunk, nem mertük bevállalni a cseleket. Az egyenlítés után azt hittem, hogy gólokkal meg tudjuk nyerni a meccset, viszont sajnos nem így történt, a végén lekontráztak minket. Ez egy nagyon rossz nap volt számunkra."

Interjú: "Priskinnel magyarul tanítgattuk a Slovan játékosait" - Salátát a Fradival és a Lokival is összehozták
Magyarországon fejezné be pályafutását Saláta Kornél, a Haladás 40-szeres szlovák válogatott védője, aki nyáron dönt majd arról, követi-e csapatát esetleg a másodosztályba is. A csakfoci.hu-nak beszélt arról is a 34 éves bekk, hogy szóba jöhetett-e nála a magyar válogatottság. Interjú.

MOL Vidi FC - Kisvárda 2-1

Marko Nikolic (MOL Vidi FC): "Gratulálok a játékosoknak nemcsak a győzelemhez, hanem ahhoz is, amilyen módon megszerezték a három pontot. Fontos és megérdemelt győzelem volt a mai, az ötödik a sorban - a szezon során először vagyunk ilyen sorozatban. Jól játszottunk, az első félidőben is megvoltak a helyzetek, a befejezések azonban akkor még nem sikerültek. Ahogy pedig a Puskás Akadémia és a DVTK - utóbbi kétszer is - kihasználta az első lehetőségét ellenünk, a Kisvárda is betalált, miután két játékosunk összefutott. Azonban a második játékrészben az első pillanattól kezdve világos volt, hogy top hozzáállással játszunk, két lehetőséget kihasználva pedig megnyertük a találkozót. Most kapnak a játékosok egy szabadnapot, majd megyünk tovább és koncentrálunk a Paks elleni felkészülésre.” (molvidi.hu)

Dajka László (Kisvárda): "Az történt, amit vártunk, a hazai csapat többet birtokolta a labdát, ránk erőltette az akaratát az első félidőben, de voltak veszélyes kontráink és az egyiket góllal tudtuk befejezni. Onnantól próbáltunk szervezetten védekezni, a Vidi kereste a fogást rajtunk, az első játékrészben azonban nem találta. Tudtuk, hogy a folytatásban nagyon nehéz dolgunk lesz, arra törekedtünk, hogy továbbra is szervezett legyen a védekezésünk, minél tovább tartsuk az eredményt és kontrázzunk, ha van rá lehetőégünk. Az egyenlítő gólt vissza kell néznem, de talán egyéni hiba előzte meg, ettől a pillanattól kezdve a hazaiak még jobban erőre kaptak, és aztán próbálták eldönteni a meccset. Ez egy darabig nem sikerült nekik, de végül betaláltak. Ettől függetlenül büszke vagyok a csapatomra, helytálltunk, az utolsó 10 percben megvoltak a lehetőségeink arra, hogy kiegyenlítsünk, mindent megtettünk, de ma ennyi sikerült. A szélen jobban megbontott bennünket a Vidi, mint terveztük, többször mögénk kerültek, ott többet kellett volna nyújtani. Ha ott stabilabbak vagyunk és a végén jobban koncentrálunk, más eredmény született volna." (molvidi.hu)

Újpest - MTK Budapest 0-0

Nebojsa Vignjevic (Újpest): „Nem voltunk elég agresszívek, az első félidőben, ha jól emlékszem, Onovo 30 méterről eleresztett lövése volt az első, amelyet a vendégek hálóőrének hárítania kellett. Több keresztezés, nagyobb nyomás kellett volna a kapu előtt, és több próbálkozás. A fiúk ma sokat futottak, harcoltak, amiért jár nekik az elismerés, ugyanakkor nem lehetünk boldogok, az MTK elleni három mérkőzésen egyetlen egy gólt sem szereztünk.”  (ujpestfc.hu)

Feczkó Tamás (MTK Budapest): "Óriási pozitívum, hogy egy nagyon jó formában lévő, gólerős Újpest ellen pontot szereztünk, és az is, hogy ezúttal sem kaptunk gólt ellenük. Nagyon fegyelmezetten játszottunk, aminek nagyon örülök, főleg annak fényében, hogy már a 10. percben megsérült Deutsch Bence, és a helyére a 18 éves támadó középpályás, Bidzilya Anton állt be, aki jobbhátvédként nagyon jó teljesítményt nyújtott. Vogyicska Bálint sérülése is hátráltatta a csapatot, de mindenki kitette a szívét-lelkét a pályára. 3 meccsen 7 pontot szereztünk az Újpest ellen idén, ami főként annak tudatában szép eredmény, hogy az Újpest 11 meccse veretlen. Ahogy az Újpest, úgy mi is győzelemre játszottunk, és ha belőjük a nagy ziccert, másképp is alakulhatott volna a meccs, de az egy pontra rászolgáltunk." (mtkbudapest.hu)

Puskás Akadémia - DVSC 2-0

Radoki János (Puskás Akadémia): "Furcsa meccs volt, a labda sokat tartózkodott a levegőben, és keveset a pályán. A focit a földön kell játszani. Nehéz volt a két éket letámadni, Takács és Avdijaj is jól fejelnek. Az első félidő első felében keveset volt nálunk a labda. Utána feljöttünk. Ma több gólhelyzetünk volt, mint az ellenfélnek. A második félidő elején gyorsabban játszottunk. A tizenegyesünk után volt még 5 percünk, amikor jól játszottunk, utána visszaálltunk védekezni. A második gólunk szép volt, kontrából szereztük. Pontosabb és tempósabb játékot várok, a csapat hajtott, figyelt. Sokat dolgozik az együttes." (haon.hu)

Herczeg András (DVSC): "Kiegyenlített mérkőzés volt. A játékosok mindent megtettek, én vagyok, mint edző, az első számú felelős az eredményért. A támadószekcióban vékonyak vagyunk. Vannak pozíciónk, ahonnan ha kiesnek játékosok, nem tudjuk pótolni. Mi vagyunk az egyetlen csapat, aki a télen nem igazolt. Ha kiesik nálunk valaki, nehezen pótoljuk. A nehézségeink az előrejátékban vagyunk gyengébbek. Egy héten belül a harmadik tizenegyest ítélték ellenünk, ebben sem vagyunk szerencsések. Hiányzott a gól a játékunkból. A tizenegyes döntően befolyásolta a meccset." (haon.hu)

Mezőkövesd - Paks 2-0

Kuttor Attila (Mezőkövesd): "Azt gondolom, hogy egy kimondottan masszív Paks ellen kellett helytállnunk, nem minden sikerült nekünk sem, ám benne volt, hogy, aki gólt szerez, az nyer. Végig hittünk abban, amit csináltunk, megalkuvást nem tűrően játszottunk, ennek gyümölcse a három pont." (mezokovesdzsory.hu)

Csertői Aurél (Paks): "Tudtuk, hogy a labdabirtoklást nem fogjuk megnyerni, de nem is szerettük volna. Egy masszív védekezést mutattunk be, előrefelé viszont vérszegények voltunk az első játékrészben, ugyanakkor a Mezőkövesdnek sem voltak helyzetei. Úgy alakult, hogy egygólos meccs lett az összecsapásból, aki gólt szerez, nyer, ezt a hazaiak abszolválták. 1-0 után voltak még lehetőségeink, viszont nem találtuk el a kaput. Az utolsó perces hibánk után a hazaiak letisztázták a három pont sorsát. A Mezőkövesd jól focizott, mi középpályán kicsit statikusan, lassan játszottunk, és a csatárjátékunk sem volt extra. Sajnos nem tudunk 0-ra hozni egy meccset sem, ezen a jövőben sürgősen változtatnunk kell” (paksifc.hu)