A Puskás Akadémia kameruni próbajátékosával nyert meccset

Utolsó ausztriai edzőmeccsén 2–1-re verte az FC Zlaté Moravcét Pintér Attila együttese.
Budai László 2017. július 7., péntek 22:06
Szerző: Budai László 2017. július 7., péntek 22:06

Nem sokat vacakoltak a csapatok a Sankt Leonhard-i pályán: az első negyedóra végére már 1–1-et mutatott az eredményjelző - írja a felcsúti klubhonlap. A 11. percben a szlovákok szereztek vezetést, miután egy jobb oldali labdavesztést követően Urgelához került a labda, aki tizenhét méterről kilőtte Danilovics kapujának hosszú sarkát (1–0). Két minutummal később jött az egyenlítő gól Diallo révén, aki Balogh Balázs bal oldali szabadrúgását fejelte a kapuba (1–1).

Az első félidő hátralévő részében a Puskás Akadémia akarata érvényesült de előbb a Bacelic-Grigic remek indításával ziccerben kilépő Prosser választott rossz megoldást, majd az utolsó percben az ő beadására érkezett Diallo amúgy igen jó fejesét szedte ki az alsó sarokból a szlovák kapus.

A második félidőben aztán, a 81. percben góllá érett a fölény: egy baloldali támadás végén a kameruni próbajátékos, Ewolo még a felső lécre bombázott, de a levágódó labdára lecsapott Molnár, és a hálóba fejelt (1–2), kialakítva ezzel a végeredményt.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés

FC Zlaté Moravce – Puskás Akadémia FC 1–2 (1–1)

Gól: Urgela (11.), ill. Diallo (13.), Molnár G. (81.)

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)