Osztrák másodosztályú csapat győzte le Pintéréket

Az előző idényben az osztrák élvonalból kiesett SV Ried jobb helyzetkihasználásának köszönhetően 2-1-re nyert felkészülési mérkőzésen a Puskás Akadémia ellen.
Privacsek András 2017. július 2., vasárnap 10:26
Szerző: Privacsek András 2017. július 2., vasárnap 10:26

A 16. percben egy remek indítással a középcsatár Chabbi lépett ki a balösszekötő helyén, és Hegedüs Lajos mellett a bal alsó sarokba helyezett (1–0) - írja a pfla.hu.

A 20. percben majdnem egyenlített a Puskás Akadémia: Diallo kapott remek indítást, el is húzta a labdát Thomas Gebauer kapus mellett, ám amikor már mindenki a középkezdést várta, a középhátvéd Thomas Reifeltshammer becsúszva kivágta a gólvonalról a játékszert. A kihagyott ziccer után további lehetősségeket teremtett a magyar együttes, előbb Stipe Bacelic-Grgic lövését kellett Gebauernek kitornáznia a bal felsőből, majd Molnár Gábor előtt adódott lehetőség, a félidő végén pedig Prosser Dámiel léphetett ki nagy helyzetben, ám éles szögből a jobb kapufa mellé lőtt.

A Ried kegyetlenül hatékonynak bizonyult, és másodszor is megtalálta az utat a kapuba: a 89. percben Thomas Fröschl húzott el a bal oldalon, passzát pedig Clemens Walch értékesítette (2–0).

A hosszabbításban Szakály Péter az osztrák kapus szörnyű passzára lecsapva megszerezte a szépítő találatot és beállította a végeredményt.

SV Ried – Puskás Akadémia FC 2-1  (Chabbi 16., Walch 89., ill. Szakály 91.)

PAFC: Hegedüs L. – Osváth, Heris, Hegedűs J., Spandler – Mevoungou – Molnár G., Balogh B., Bacelic-Grgic, Prosser – Diallo.
Csereként pályára lépett: Danilovic, Csilus Á., Poór, Tóth B. Nagy Zs., Zsidai, Márkvárt, Polonkai, Szécsi, Szakály, Szatmári.

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.