NB I: Két csere hozta össze a Puskás Akadémia győzelmét

Nagy csatában, a csereként beállt Favorov góljával győzte le a Puskás Akadémia a Mezőkövesdet az NB I 6. fordulójának keddi nyitómeccsén, Felcsúton.
Dudás Gábor 2022. augusztus 30., kedd 19:38
Szerző: Dudás Gábor 2022. augusztus 30., kedd 19:38

Két gyors kapusbravúrral kezdődött a találkozó, előbb Colley lövését védte szépen Piscitelli, majd a másik oldalon Tóth Balázs hárított remekül Drazic kísérleténél. A folytatás is hasonlóképpen alakult, mindkét kapu előtt adódtak veszélyes lehetőségek.

A 14. percben Urblík durrantott 17-ről kevéssel a bal felső mellé, majd negyedórával később Cseri ravasz közeli lövésénél volt a helyén a hazaiak kapusa. A 37. percben Karnickij próbálta átemelni a kissé kint álló Tóthot, de a hálóőr vissza tudott érni és simán fogta a labdát.

A 45. percben a Mezőkövesd közel járt a vezető gólhoz, de Lukic 12 méteres lökete a kapufán csattant. 0-0 volt az állás a szünetben.

Két 11-es gyanús helyzetet is vizsgált a VAR a szünet után, de végül Bobál Dávid "kezezése" és Schmiedl esése sem ért végül büntetőt.  A 70. percben Slagveer előtt adódott meccslabda, de nagyon rosszul sült el a holland lába a kaputól 7 méterre - "szerencséjére" már leshelyzetből rontott.

A 77. percben aztán jött már a hazai gól: a csereként beállt Favorov az első labdaérintéséből, kapásból vágta a kapuba a labdát 13 méterről, a szintén a padfról beszállt Puljic visszatett passza után (1-0).

A gól után a kövesdiek próbálták felpörgetni a játékot, Supka Attila friss játékosokat is a pályára dobott, de a felcsútiak kispadja "hosszabbnak" bizonyult, ez döntött végül az OTP Bank Liga 6. fordulójának nyitómeccsén.