NB I: Géresi és a román légiós lőtte közel az ezüsthöz a Puskás Akadémiát - videó

2-0-ra győzött a remek formába lendült magyar válogatott Géresi és a román Baluta góljával a Puskás Akadémia, amely immáron 10 pontos előnnyel áll az NB I-es tabella második helyén.
Dudás Gábor 2021. április 4., vasárnap 21:02
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 4., vasárnap 21:02

A két jó formában lévő együttes csatáját gyors gól vezette fel: a 9. percben az utóbbi hetekben remekül futballozó és a magyar válogatottba is bekerülő Géresi 20 méterről, ballal lőtte ki a jobb alsót (1-0).

A Mezőkövesdnek innentől kezdve jönnie kellett, de kis híján megkapta a második gólt is: a 17. percben Szappanos nagy reflexmozdulattal védte Slagveer 13 méteres lövését. Három perccel később aztán a vendégek is eljutottak helyzetig, Jurina kevéssel fejelt a kapu mellé egy jobb oldali beadást követően. Nem sokkal ezután, egy szép vendégakció végén Vadnai fejelt hat méterről, a léc alá tartó labdát azonban Tóth a kapu fölé nyomta.

A félidő hajrája aztán inkább a hazaiaké lett, Kiss Tamásnak volt például két kecsegtető lehetősége, de mindkétszer nagyot mentett a kövesdi védelem. A 43. percben aztán nemcsak gól-, de emberhátrányba is került a matyóföldi gárda: Pillár a 16-oson kívül, de gólhelyzetben akadályozta szabálytalanul Géresit, amiért azonnal (jogos) piros lapot kapott.

A fordulás után nem láthattunk túl színvonalas játékot, inkább a rombolással törődtek a csapatok. Az 50. percben Kiss esett el Szappanos mellett a 16-oson belül, de a játékvezető nem ítélt 11-est.

A felcsútiak picit belealudtak a vezetésükbe, a kövesdiek pedig nem igazán tudtak a kapura veszélyesen futballozni. Hornyák Zsolt és Pintér Attila miatt picit hevesebben is dirigált a kispadról, de igazán csak a hajrára alakult ki néhány izgalmasabb jelenet a pályán.

Főként a vendégkapunál, ahol Baluta két lövésében is benne volt a második gól (a második kísérleténél jobban járt volna a román játékos, ha inkább Géresihez passzol), a másik oldalon pedig Vojtus lövésénél védett nagyot Tóth Balázs.

A román Baluta aztán a lefújás előtt csak belőtte már a helyzetét, így 2-0-ra győzött a Puskás Akadémia és hatalmasat lépett az ezüstérem megszerzése felé.