NB I: Az éllovas Kisvárda a Puskás Akadémiát is legyőzte

A 6. fordulóban is folytatódott a Kisvárda várakozáson felüli szereplése az OTP Bank Ligában.
Dudás Gábor 2021. szeptember 12., vasárnap 19:25
Szerző: Dudás Gábor 2021. szeptember 12., vasárnap 19:25

Nem kezdődött rossz iramban a forduló előtt az első (Kisvárda) és a második helyen (Puskás Akadémia) álló csapatok csatája a Pancho Arénában, de az első negyedórában egy-két beadás volt, ami veszélyesebbnek bizonyult, komoly helyzet ekkor még nem alakult ki.

A 20. percben aztán Nagy Zsolt szépen verekedte át magát két emberen, majd az ötös bal sarkától lőhetett, de elég csúnyán a kapu mellé durrantott. A 38. percben megint a hazaiak álltak közelebb a vezetéshez, Dombó mentette meg csapatát egy öngóltól egy Prengán megpattanó Nagy-fejesnél.

Nem sokkal a szünet előtt aztán jött a fordulat: Van Nieff pocsék felszabadítási kísérlete pörgött fel magasan a levegőbe, épp Bumba elé, aki aztán kapásból vágott gyönyörű gólt a bal alsóba (0-1).

A fordulás után 1-1 kapufa is esett a mérkőzésen. Az 56. percben, egy jobb oldali beadás után Plsek fejese a felső lécet is érintve ment a kapu fölé. Közben a kapuba pottyanó Dombó kapus kiszakította kicsit a hálót, így kisebb technikai szünet is következhetett - a foltozás végül sikeres volt. A 64. percben aztán Bumba fejese a bal felsőnél, a két kapufa találkozásánál hullott rá a léc tetejére.

Hornyák Zsolt a szünetben három cserével frissített csapatán, amely a második játékrészben mezőnyfölényben is futballozott, de végül nem tudott pontot szerezni. A végén Melnik lövésében benne volt a második vendéggól is, majd jött egy 8(!) perces hosszabbítás is, de több találat már nem született.

A meccs képének a döntetlen talán jobban megfelelt volna, de a Kisvárda 1-0-s felcsúti sikerével végül megszerezte 5. győzelmét is a bajnokságban és továbbra is élen áll a tabellán.

OTP Bank Liga, 6. forduló:

Puskás Akadémia - Kisvárda 0-1 (Bumba 42.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Hétfőn:

20:00: Újpest - ZTE

Balogh Botond
Az olasz másodosztály listavezetője, a Parma meghosszabbította Balogh Botond szerződését.
Ötvös Bence
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy a Kisvárda lejáró szerződésű játékosát, Ötvös Bencét a ZTE, a DVSC és a Paks is kiszemelte.
Hangya Szilveszter
Menedzsere elárulta, hogy a 10-szeres válogatott Hangya Szilveszter szerződése lejár a nyáron és várhatóan távozik a Viditől. Van érdeklődés több NB I-es csapattól is, az élvonalban tervezi a folytatást. (nso.hu)