NB I: A ZTE bombagólokkal hozta el a három pontot Felcsútról - videók

A felcsútiak zsinórban a negyedik vereségüket szenvedték el a bajnokságban.
Nyikes Zoltán 2020. október 31., szombat 16:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. október 31., szombat 16:34

Két, egyaránt három forduló óta nyeretlen csapat, a Puskás Akadémia és a ZTE találkozott a Pancho Arénában. A hazaiak kezdtek aktívabban, de helyzetig a 13. percig nem jutottak. Ekkor Slagveer kapott remek labdát a jobb oldalon, középre adott, ahol érkezett Mance, és a kapuba lőtt (1-0).

Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítésre: a 20. minutumban egy bal oldali ZTE-bedobás után a hosszú oldalon, a tizenhatos sarkánál került a labda Lesjak elé, aki onnan lőtt nagy gólt a jobb felső sarokba (1-1).

A 30. percben Sankovic lőtt el egy kipattanót nagy erővel 20 méterről, de Tóth leért a labdára, majd a másik oldalon egy kontra végén Plsek passzolt Mancéhoz, aki 17 méterről lőtt, a labda a bal oldali kapufáról pattant ki. A játékrész utolsó helyzeteként Knezevic szöglete után Mance fejese tartott a kapu jobb oldala felé, Szalai fejjel mentett.

A fordulás után a hazaiak kezdtek aktívabban, Mance lövése kevéssel szállt fölé, majd Szalai mentett nagyot egy beadásnál az érkező támadó elől, a vezetést mégis a ZTE szerezte meg az 53. percben: Könyves passzolt Szánthónak, aki a tizenhatos jobb oldali sarkából óriási gólt lőtt - a kapufa segítségével (1-2).

Az 59. percben Mance lépett ki Lesjak mellett, majd ziccerből lőtt, de Demjén szögletre tudott menteni. A Puskás ment előre, a 67. percben például Urblík fejelt egy gólt, ám lesen tartózkodott. A zalaiak kontrákkal és pontrúgásokkal is veszélyeztettek, a 72. percben Vass bal oldali szöglete után Szépe fejelt közelről fölé.

A hajrában is többnyire a Puskás Akadémia játszott mezőnyfölényben, a 86. percben is adódott egy lehetőség az egyenlítésre: Urblík emelte be a 16-oson belülre a labdát, Mance pedig teljesen üresen maradt 9 méterre a kaputól, de jócskán fölé fejelt. A hosszabbításban már nem forgott veszélyen Demjén kapuja, így az edzőjét nélkülöző ZTE elhozta a három pontot Felcsútról.