Felcsúton elhalasztották a Fradi-fiesztát - videó

Egy szerencsés góllal és egy vitatható 11-essel már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a Puskás Akadémia, amely végül 3-0-ra győzött az MTK Budapest elleni vasárnapi bajnokin.
Dudás Gábor 2021. április 18., vasárnap 17:06
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 18., vasárnap 17:06

Az MTK kezdte bátrabban a találkozót, mégis a hazaiak szereztek korai vezetést: Deutsch beadása után Kiss Tamás fejelt, a labda pedig megpattant Perkovicon, így szerencsés körülmények között a hálóba került (1-0).

Ezt követően a Puskás visszább húzódott, inkább az MTK próbált helyzeteket kidolgozni, de a felcsútiak fegyelmezetten és szervezetten védekeztek, és az ellentámadásaikban is benne volt a veszély. Például a 33. percben, ekkor van Nieff tette balról a labdát, Slagveer pedig egyből, 11 méterről pörgetett kapura, Mijatovic azonban remek mozdulattal védeni tudott.

Bő egy perccel később aztán Baluta esett el a belépő Cseke mellett, a játékvezető pedig némi kivárás után és a látottak alapján túl szigorú ítéletet hozva a 11-es pontra mutatott. Plsek higgadtan gurította a büntetőt a bal alsóba (2-0).

A 39. percben közel járt a vendégcsapat a szépítéshez: Kata birkózta át a labdát a védőkön, így Prosser lőhetett közelről, de Tóth hatalmasat védett.

A szünetben Michael Boris hármat is cserélt, beállt többek között az első NB I-es meccsén játszó, télen igazolt szerb Antonijevic is. A kék-fehérek irányították a játékot a fordulást követően és egy újabb Tóth-bravúr kellett, hogy ne legyen 2-1 az 56. percben: megint egy Prosser-helyzetnél védte kiválóan a szöget a felcsúti kapus. Nem sokkal később Mijatovic is nagyot védett a másik oldalon, a montenegrói kapus Plsek kemény lövését szedte ki a bal alsóból.

A 67. percben Slagveer jobbról húzott befelé egy csellel, majd ballal lőtt, de Mijatovic remek vetődéssel hárított. Két perccel később viszont már ő is tehetetlen volt: egy remek hazai akció végén Plsek kapott jó labdát Kisstől, majd picit jobbról, nagy erővel lőtte a jobb sarokba azt (3-0).

Itt el is dőlt a találkozó és az is, hogy ezúttal sem lesz bajnokavatás az OTP Bank Ligában, a Ferencvárosnak legalább keddig várnia kell azzal, hogy ismét aranyérmesnek mondhassa magát. Az viszont már eldőlt, hogy a Puskás Akadémia legalább a harmadik helyen végez majd a tabellán.

OTP Bank Liga, 29. forduló:

Puskás Akadémia - MTK Budapest 3-0 (Kiss T. 9., Plsek 36., 69. - az elsőt 11-esből)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Puskás Akadémia: Tóth B. - Szolnoki (Meissner, 86.), Spandler, Nunes, Deutsch - Urblík (Corbu, 62.), Van Nieff - Kiss T., Plsek, Slagveer (Komáromi, 86.) - Baluta (Géresi, 72.)

MTK: Mijatovic - Ikenne-King (Antonijevic, 46.), Perkovic, Tiago Ferreira, Balázs - Cseke (Dimitrov, 46.), Kata (Kanta, 64.), Pintér Á. (Varju, 77.) - Varga R. (Miovski, 46.), Prosser, Schön

17:30: Bp. Honvéd-MOL Fehérvár - élőben itt!