Pintér: "Kislányokat, beképzelt embereket láttam az első félidőben"; Rebrov a riporternek: "Úgy gondolja, ma nem rotáltunk?" - edzői értékelések

Szombaton kettő mérkőzést játszottak le az NB I 32. fordulójából - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Csakfoci Admin 2021. május 1., szombat 21:54
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 1., szombat 21:54

Ferencváros-Mezőkövesd 2-1

Szergej Rebrov (Ferencváros): - A szurkolók mindenképpen extra motivációt jelentettek ma a fiúknak. Nyilván mindig győzni akarunk, és tudjuk, a Ferencváros a legnépszerűbb klub Magyarországon. Ettől függetlenül nagyon jó, hogy itt voltak és plusz motivációt nyújtottak.

Riporteri kérdésre válaszolva, helyzetjelentést is adott a mérkőzésen megsérültek állapotáról.

- Zubkov azt mondta az első félidő után, már kicsit jobban érzi magát. Reméljük, Somáliánál is hasonló lesz a helyzet. Holnap okosabbak leszünk az MRI-vizságlat után, és reméljü, mihamarabb vissza tudnak térni.

Végül a sérültek tükrében így válaszolt arra a kérdésre, miszerint hogyan fogja játszatni csapatát a jövő heti Honvéd elleni bajnokin.

- Úgy gondolja, na nem rotáltunk? Minden egyes meccsen rotálunk! (M4 Sport)

Pintér Attila (Mezőkövesd): - Az első félidőben kislányokat és beképzelt embereket láttam, egészen a harmincadik percig. Utána rendszert váltottunk, onnantól kezdve már elkezdődött valami. A cserékkel sokkal jobban futballoztunk, megvoltak a lehetőségeink 1-1-nél, hogy eldöntsük a meccset. Legalábbis, hogy vezetést szerezzünk. A Ferencvárosnak is megvoltak a lehetőségei, így egy nagyon jó mérkőzés adódott. Ilyen felelőtlen döntést hozni - soha nem szoktam játékost kifelé bántani -, mint, amilyet a 88-89. percben Szappanos Péter hozott, nem lehet. Elmondtam már, mi nem rendelkezünk olyan hosszú kispaddal, mint az ellenfél. A játékos felelős a klubért, a csapattársaiért, ezt ebben a szituációban nem éreztem. Egy könnyelmű döntést hozott, ami egy óriási pontot vett el tőlünk, hiszen a Fradi ellen pontot szerezni nagyszerű dolog lett volna itt az Üllői úton. Még egyszer mondom, ilyen felelőtlen dolgot profi játékos nem tehet. (M4 Sport)

ZTE FC-Kisvárda 0-0

Waltner Róbert (ZTE FC):Örülök, hogy a bennmaradás sikerült, mert ez volt az első számú célunk. Elég nehéz helyzetben volt a csapat, amikor átvettem. Viszont most hat meccsből háromszor nyertünk és kétszer játszottunk döntetlent, valamint a kapott gólok száma is jelentősen lecsökkent. Sikerült a védelmet stabilizálni, a támadójátékunk eddig is jó és eredményes volt. Kívülről azt vettem észre, hogy a Kisvárda a döntetlenért jött. Fegyelmezetten védekeztek, hiszen amúgy is nehéz őket feltörni. Talán több lehetőségünk volt, mint az ellenfélnek, de nagyobb helyzet nem volt. Ebben a meccsben ennyi volt. Ami pozitívum, hogy nem kaptunk gólt, és a pont az pont, ráadásul ez a csapat ötödik, úgyhogy ezt is meg kell becsülni.

Riporteri kérdésre Waltner elmondta, miért cserélte le Könyves Norbertet és Futács Márkót.

- Könyves két hetet kihagyott, látszott rajta a kihagyás. Mindent megtett, egy jó mentalitású játékosról van szó, de ilyen esetben kell a fokozatosság. Gondolkoztam azon, hogy most kezdő legyen vagy csereként szálljon be. Futács is elől próbálkozott, birkózott, volt egy lehetősége, és ha berúgja, akkor lehet, egy győztes gólt szerez. Próbáltunk frissíteni elől is, mert úgy vettem észre, hogy a játékosokat ez az időjárás megfogta. Tudom, hogy ilyen időben nem egyszerű dolog játszani. Zimonyi kicsit mozgékonyabb játékos, más stílust képvisel. Arra számítottam, hogy a belső védők közül az egyiket kicselezi vagy bemegy a védők mögé és rúg egy győztes gólt. Sajnos nem sikerült, de szomorú sem vagyok, mert a játék képe alapján ez egy ikszes meccs volt. (M4 Sport)

Supka Attila (Kisvárda): - Megint nem kaptunk gólt, le tudtuk hozni nullára a mérkőzést, ami pozitívum volt. Pozitívum az is, hogy tudtunk egyet előre lépni a tabellán. Olyan pozícióban vagyunk, amit szeretnénk megtartani az utolsó bajnoki mérkőzésen, mert akkor olyan eredményt érhetünk el, ami még nem volt a Kisvárda történetében. Tavaly 42 pontot szereztünk, most 43-nál tartunk, de még szeretnénk pontot, pontokat szerezni a jövő héten. A játékosok mindent megtettek a mai mérkőzésen, csak megint pont az hiányzott, ami az eddigi mérkőzéseinken: a gól. Megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Az első félidőben végig nyomás alatt tudtuk tartani az ellenfelet, és jobban is játszottunk. A második félidőben arra készültünk, hogy kijön majd az ellenfél, lesznek területeink, ezért is cseréltünk úgy, ahogy. De sajnos nem tudtunk gólt szerezni. (M4 Sport)