Parádéztak a jokerek a Magyar Kupában: 10 gólt értek az edzők nagy húzásai

Remekeltek a cserejátékosok a Magyar Kupa-fordulóban, nem kevesebb, mint 10 gólt szereztek a padról beszállt futballisták, többen meccseket döntöttek el, vagy épp duplázni is tudtak.
Dudás Gábor 2017. november 30., csütörtök 9:22
Szerző: Dudás Gábor 2017. november 30., csütörtök 9:22

6 meccs, 10 gól

A kupacserék remeklését hozta a szerdai játéknap a második számú hazai sorozatban. Ugrai Roland például az 55. percben állt be a DVTK-ba, és ez a bő félóra elég volt a magyar válogatott támadónak, hogy két góljával eldöntse a Soroksár elleni csatát, Ugrai duplája jelentette a mindent eldöntő fordulatot a hajrában (1-3 lett ezzel a meccs).

Bódog Tamáshoz hasonlóan sorsdöntő cserét húzott meg Horváth Ferenc is: a Balmazújváros a hosszabbításban jutott tovább az NB III-as Dunaújváros ellen (3-1), méghozzá úgy, hogy a 77. percben beállt Kovács Ádám duplázni tudott a 109. és 122. percben szerzett góljával.

Az MTK-pályán még ennél is többet tettek hozzá a cserék a meccshez: a kék-fehérek és a Gyirmót NB II-es rangadóján valamennyi gólt a padról beszállt futballisták jegyezték, a nagyjából egy perce pályán lévő Varga Péter szerzett vezetést a vendégeknek a 61. percben, de Gera Dániel (5 perccel beállása után) egyenlített, majd Schäfer András, egy újabb cserejátékos el is döntötte a találkozót (2-1) a 93. percben.

És a sor folytatódott több másik pályán is: a Honvédban a brazil Danilo előbb kihagyott egy ziccert Gyöngyösön, de aztán ő állította be a 0-4-s végeredményt. A macedón Selmani Remzifaik az Újpestnél iratkozott fel a gólllövőlistára, míg Nagykanizsán a padról beszállt Nagy Gergő góljával kezdődött meg a nagy feltámadás és a 0-2-ről történt fordítás az Érd ellen.

Böde a legjobb csere az NB I-ben

A bajnokságban egyelőre 12 játékos mondhatja el magáról, hogy 2 gólt szerzett már csereként. Közülük a Transfermarkt kimutatása szerint is kiemelkednek azok, akik ráadásként gólpasszokkal is segítették "jokerként" csapatukat.

Böde Dániel (FTC) 15 eddigi meccséből 7 alkalommal csereként állt be és meg is hálálta többnyire Thomas Doll bizalmát, 2 gólja és 3 gólpassza van. Mögötte felbukkan egyébként a kupahősök között is említett Danilo (Honvéd) neve is.

A legeredményesebb cserejátékosok a bajnokságban

1. Böde Dániel (FTC): 2 gól + 3 gólpassz

2. Danilo (Honvéd), Kadima Kabangu (Honvéd), Haris Tabakovic (DVSC), Takács Tamás (DVSC): 2 + 1

6. Baracskai Roland (Mezőkövesd), Ulysse Diallo (Puskás A.), Fekete Ádám (Balmazújváros), Kulcsár Tamás (Vasas), Justin Mengolo (DVSC), Rácz Ferenc (Balmazújváros), Tischler Patrik (Újpest) 2 + 0

Magyar Kupa-sorsolás: A Diósgyőr kapta a Vidit kiverő Vácot - a párosítások
Elkészítették a Magyar Kupa nyolcaddöntőinek párosításait. A mérkőzéseket 2018 februárjában rendezik.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.