NB I: Négy gól, két 11-es, egy kiállítás Bognár első meccsén

Begyűjtötte hazai pályán a három pontot a Paksi FC az NB I szombati játéknapjának kora délutáni összecsapásán.
Csakfoci Admin 2020. szeptember 26., szombat 16:36
Szerző: Csakfoci Admin 2020. szeptember 26., szombat 16:36

Az MTK Budapest elleni hazai találkozón irányíthatta először a Paksi FC-t a nemrégiben kinevezett vezetőedző, Bognár György, aki rögtön több változtatást is eszközölt az előző hetekben megszokottakhoz képest, a kezdőcsapatba jelölte például Hahn Jánost, Kulcsár Dávidot és Sajbán Mátét is.A mérkőzés elején nem sorjáztak a lehetőségek a kapuk előtt, többnyire a mezőnyben zajlott a játék és mindkét csapat fegyelmezetten védekezett.

Végül a paksiaknak sikerült hamarabb felpörögniük - akik láthatóan jobban pörögtek, mint az eddig eltelt fordulók során -, az első valamire való lehetőséget is a hazaiak dolgozták ki a 29. percben, amikor is Bertus szögletét Szabó csúsztatta tovább Baki szorításában, a labda Windeckerhez került, ám kisodródott helyzetből nem tudta a hálóba lőni a labdát.

A 37. percben Baki buktatta Hahnt a tizenhatoson belül, amiért megkapta a második sárga lapját az egyébként a mezőnyben a lapok és szabálytalanságok terén gyakran következetlenül ítélő Erdőstől, a megítélt büntetőt pedig Hahn magabiztosan lőtte a bal alsóba, 1-0.

A szünet után nem sokkal megduplázta előnyét a Paks: Herrera eladott labdájára Bertus csapott le, majd bal oldalról érkező beadását Szakály 6 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 2-0.

Az 57. percben pedig már három lett közte: Ikenne-King buktatta a tizenhatoson belül Sajbánt, amiért újabb 11-est kapott a Paks - néhány másodperccel előtte az egyik paksi szabálytalankodott a mezőnyben, ezt azonban nem vette észre a játékvezető -, a büntetőt Hahn a jobb alsóba lőtte, 3-0.

Az MTK emberhátrányban sem adta fel, a 66. percben kis híján össze is jött a gól, de Ikenne-King jobb oldali beadása után Gera kapufát fejelt. Akár az MTK is kaphatott volna tizenegyest ezekben a percekben, de hiába esett el Gévay lábában Ikenne-King, a játékvezető nem ítélt büntetőt. A 78. minutumban Mezei végezhetett el szabadrúgást 22 méterről, a bal felsőbe tartó remek tekerését Hegedüs ütötte bravúrral szögletre.

Két perccel ezt követően meglőtte negyedik gólját az MTK hibáit kíméletlenül kihasználó Paks, Hahn pedig a harmadik mai találatát, miután Mijatovic rosszul vett át egy hátrapasszolt labdát, amire így lecsapott a tolnai támadó és az üres kapuba lőtt közvetlen közelről.

A hátralévő időben már nem változott  az állás, Bognár György így győzelemmel mutatkozott be a Paks kispadján.

NB I, 5. forduló

Paksi FC-MTK Budapest 4-0 (Hahn 38., 58., 80. - az első kettőt büntetőből, Szakály D. 53.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Paksi FC: Hegedüs - Kulcsár (Szakály D. - a szünetben), Szabó, Gévay, Lorentz, Osváth - Bertus (Haraszti, 79.), Balogh, Windecker - Sajbán (Csősz, 72.), Hahn

MTK Budapest: Mijatovic - Ikenne-King, Baki, Nagy, Herrera - Cseke, Mezei, Palincsár - Gera (Miovski, 67.), Bíró (Ferreira 42.), Schön (Kata 61.)

Hangya Szilveszter
Menedzsere elárulta, hogy a 10-szeres válogatott Hangya Szilveszter szerződése lejár a nyáron és várhatóan távozik a Viditől. Van érdeklődés több NB I-es csapattól is, az élvonalban tervezi a folytatást. (nso.hu)