NB I: A Paks is simán verte a Diósgyőrt - videó

A Paks 4-2-re legyőzte a pocsék formában lévő Diósgyőrt.
Privacsek András 2020. június 24., szerda 22:54
Szerző: Privacsek András 2020. június 24., szerda 22:54

A Paks nagyon bekezdett, Szabó egy 20 méteres bombával nyitott, amit Bukrán tenyerelt fölé. A 17. percben Szakály lövése még kijött a kapusról, Windecker pedig 7 méterről a hálóba fejelt. Nem sokkal a gól után Hahn 19 méteres lapos lövése ment alig mellé. A Diósgyőr semmilyen veszélyt nem jelentett a kapura az első félidőben.

A második félidőt is remekül kezdte a Paks: Szakály szögletét Szabó csúsztatta meg, a hosszún érkező Gévay pedig a hálóba kotorta a labdát.  Nem sokkal később Balogh beadása után a védők nem tudtak felszabadítani, Hahn kapcsolt elsőként és közelről a kapuba lőtt. Egyórányi játék után szépítettek a hazaiak: Vági harcolt ki 11-est, amit Iszlai a jobb sarokba lőtt. A 74. percben a hazaiak lezárták a meccset: Windecker második fejesgóljával már 4-1 volt az állás. A végeredményt Molnár alakította ki a 90. percben.

A Paks így jó helyzetből várhatja a zárófordulót, Debrecenben már egy pont is a bennmaradást jelentheti a zöld-fehérek számára.

A Diósgyőr nagyon rossz sorozatban van, zsinórban negyedik mérkőzését veszítette el.

NB I, 32. forduló:

Paks - Diósgyőr 4-2 (Windecker 17., 73.,  Gévay 48., Hahn 56., ill. Iszlai 60. – 11-esből, Molnár 90.)