A Videoton megállíthatatlan az NB I-ben

Az OTP Bank Liga 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Videoton magabiztosan nyert Pakson. A hazaiak a meccs jelentős részében jól játszottak, de sok helyzetet kihagytak.
Privacsek András 2017. szeptember 6., szerda 21:18
Szerző: Privacsek András 2017. szeptember 6., szerda 21:18

A Paks kezdett jobban, a 14. percben Bertus lövése pár centivel elkerülte a kaput. A 21. percben Gévay pattogós labdája ment mellé. A félidő közepén Juhász hasonló szabálytalanságot követett el, mint Priskin a portugálok ellen: a Vidi védője torkon ütötte Hajdút, ráadásul a 16-oson belül, a játékvezető azonban nem ítélt semmit. A 35. percben a semmiből szerzett vezetést a vendégcsapat: Tamás adott középre, Lazovics pedig közelről a hálóba fejelt. Bartha azonnal egyenlíthetett volna, de 12 méteres próbálkozását Kovácsik bravúrral védte. A 42. percben a Videoton a második helyzetét is kihasználta: Hadzic fejelte le a labdát Suljicnak, aki ziccerben kilépve higgadtan gurított a bal sarokba. Közvetlenül a szünet előtt Hajdú félfordulatból leadott lövése ment fölé.

Nagy elánnal kezdte a Paks a második félidőt: az 51. percben egy szöglet után Fiola fejéről a kapufán csattant a labda. Az 55. percben eldőlt a mérkőzés: Suljic lesen lépett ki, középre adott, a menteni igyekvő Szabó pedig a saját kapujába passzolt. A 60. percben Lazovics kitűnő ütemben ugratta ki Negot, aki elhúzta a labdát Verpecz mellett, majd az üres kapuba gurított. Nem sokkal később Nikházi visszagurítása után Hahn lőtt 13 méterről, Kovácsik lábbal védett. A 74. percben Bartha bombáját nyomta ki bravúrral a kapus. A hajrában Bertus beadása után Bartha csúsztatott 7 méterről a kapuba, kialakítva ezzel a végeredményt.

Paks – Videoton 1-4 (Bartha 78., ill. Lazovics 35., Suljic 42, Szabó 56. – öngól, Nego 60.)