A Paks az ukrán harmadikat verte, lengyel csapattól kapott ki a „Loki B”

Csertői Aurél együttese magabiztosan győzte le azt a Vorsklát, amelyet hazájában csak a Sahtar és a Dinamo Kijev előz meg.
Budai László 2018. február 7., szerda 15:25
Szerző: Budai László 2018. február 7., szerda 15:25

Két 11-est is hozott a Paks-Vorskla törökországi edzőmérkőzés első félideje. Előbb az NB I-es csapat jutott büntetőhöz, ezt Haraszti értékesítette, majd az ukrán élvonal harmadik helyén álló együttes is belőtte saját 11-esét.

A Paks azonban a második játékrészben akcióból is eredményes volt: Bertus érkezett remekül egy beadásra, és a kapuba talált (2-1). A hazája bajnokságában a Sahtar és a Dinamo Kijev mögött álló Vorskla nem tudott már erre válaszolni. A Paks ráadásul Bertus révén a hajrában szabadrúgásból is betalált, így magabiztosan nyerte a találkozót (3-1).

Felkészülési mérkőzés

Paks-Vorskla (ukrán) 3-1 (Haraszti 22. – 11-esből, Bertus 60., 79.)

Paks: Verpecz István - Kulcsár Dávid, Lenzsér Bence, Gévay Zsolt, Szabó János - Papp Kristóf, Kecskés Tamás, Bertus Lajos - Haraszti Zsolt, Hahn János, Szakály Dénes

A DVSC a lengyel másodosztály hetedik helyén álló GSK Katowice ellen lépett pályára mai első edzőmérkőzésén. A tartalékosabb összeállításában szereplő Lokiban Szabados volt a legaktívabb az első félidőben, a 20 éves kapusnak többször is védenie kellett.

A második játékrészben Tisza révén ziccere is volt a Debrecennek, de a támadó kihagyta azt, a lengyelek pedig kétszer is eredményesek voltak. A Katowice így kétgólos győzelmet aratott.

DVSC- GSK Katowice 0-2

DVSC: Szabados – Kuti, Mészáros (Újvárosi), Barna, Nagy K. – Bíró (Tisza, 46.), Csősz, Tőzsér, Kusnyír, Sós – Mengolo