"Ez is azt jelzi, hogy van tartása és hite a csapatnak" – megvan az NB I legjobban hajrázó együttese

Az előző fordulóban már negyedjére volt eredményes Csertői Aurél együttese a kilencvenedik perc után, ezúttal Remili találata nagyon fontos egy pontot ért. Honlapunknak a korábban a hosszabbításban már győztes gólt is jegyző Hahn árulta el, minek köszönhetőek a meccsek végi találatok.
Nyikes Zoltán 2019. május 6., hétfő 19:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. május 6., hétfő 19:57

Az NB I 31. fordulójában a Szombathelyi Haladás–Paksi FC mérkőzés hozta a legnagyobb drámát, miután a vendégeknek a 93. percben sikerült egyenlíteniük Remili Mohamed szögletgólját követően, ez pedig nagyon fontos pontot ért a tolnaiaknak.

Csertői Aurél csapata nem először tesz tanúbizonyságot arról, hogy addig nem adja fel a harcot, amíg a játékvezető le nem fújja a mérkőzést, hiszen az idei szezonban a Paks lőtte a legtöbb gólt holtversenyben az MTK Budapesttel (4-4) a 90. perc után a most futó szezonban.

A 6. fordulóban Hahn János 2-2-es állásnál a 93. percben vette be a Puskás Akadémia kapuját, a 8. fordulóban Simon András a 94. minutumban állította be a 3-0-s végeredményt az MTK Budapest ellen, Gévay Zsolt a 10. körben a 92. percben adta meg a kegyelemdöfést a Kisvárdának a 4-1-gyel záruló összecsapáson, a legutóbbi hétvége történéseiről pedig már tettünk említést.

Hahn azok után, hogy a 6. fordulóban a hosszabbításban szerzett győztes gólt a Puskás Akadémia ellen, kis híján a 31. fordulóban is az utolsó pillanatokban lett nyerőember a felcsútiak elleni találkozón, ám akkor a gólját követően Kassai Viktor asszisztense tévesen lest jelzett, így 0-0 lett az eredmény.

A csakfoci.hu megkérdezte a Paks támadóját az eredményes hajrábeli sorozatról és annak okairól.

– Ez is azt jelzi, hogy van tartása és hite a csapatnak – mondta Hahn János honlapunknak. – Volt olyan alkalom, amikor ezek az utolsó pillanatban szerzett gólok döntetlent, máskor pedig győzelmet értek, ami azt is bizonyítja, hogy a végsőkig kitart a csapat, amíg a játékvezető hármas sípszavát meg nem hallja.

A lelki erő mellett kiemelném még a koncentrációt, ami szintén a kulcsa a hosszabbításban szerzett góljainknak.

A Haladás elleni legutóbbi mérkőzésen például rengeteg jó pontrúgásunk volt Remilinek köszönhetően, érezhető volt, hogy ezekben benne lehet a gól. A végén a szögletnél ehhez ugyan egy kis szerencse is kellett, de egy ilyen kivételes rúgótechnikájú játékosnál egy ilyen szituációból szerzett gól is benne van a pakliban.

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.