Duplával fordított a Diósgyőr a Vidi ellen, botlott a Loki, nyert a Vasas - eredmények

Ez történt az NB I első fordulójának vasárnapi mérkőzésein.
Dudás Gábor 2016. július 17., vasárnap 17:57
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 17., vasárnap 17:57

Videoton – Diósgyőr 1-2 (Feczesin 1., ill. Bognár 17., 38.)

A meccs minden fontos mozzanata itt - kattints!

Nagyszerűen kezdődött az NB I-ben debütáló Henning Berg együttese számára a találkozó, hiszen a 150. élvonalbeli meccsén játszó Feczesin rögtön az első perc végén vezetést szerzett a Vidinek.

Nem sokáig tartott azonban a hazai, méghozzá Bognár Istvánnak köszönhetően. A középpályás előbb a 17. percben, remek lövéssel egyenlített (1-1), sőt, a 38. percben, Elek ügyes passzát követően már a vezetést is megszerezte a vendégeknek (1-2).

A második félidő nagy részében magabiztosan őrizte előnyét a DVTK, nem volt igazi átütőerő a Vidi játékában, hiába állt be a 47-szeres szerb válogatott nyári igazolás, Lazovic, majd később a bosnyák Suljic is.

A hajrában aztán mindkét gárda nagy lehetőséghez jutott, a Vidi Lázár buta kiállítását, a Diósgyőr pedig Bognár 11-esénél. Utóbbi kimaradt a 84. percben (Kovácsik szépen védett), de a fehérvári emberelőnyből sem lett gól, ehhez a legközelebb Fejes került a 89. percben. Maradt az 1-2, a volt Vidi-edző, Horváth Ferenc három ponttal távozott Felcsútról.

MTK – Vasas 0-1 (Ádám 56. – 11-esből)

Az MTK kezdett aktívabban, a Vasas azonban negyedóra után átvette a mérkőzés irányítását és helyzeteket is kidolgozott. A 27. percben Ádám fejelt mellé 11 méterről, majd félórányi játék után Pavlov ziccerben Hegedüsbe bombázta a labdát. A 40. percben Kanta szögletét követően Poór robbant be középen, közeli lövése azonban elkerülte a kaput. A szünet előtt Remili előtt is adódott egy lehetőség: Szivacski beadása után kapásból lőtt, Bakiban viszont elakadt a labda.

A második félidő elején vezetést szerzett a Vasas. Poór buktatta Ádámot a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Ádám a kapu közepébe lőtte. Ezt követően rákapcsolt az MTK, Polekszics háromszor is nagyot védett, előbb Szatmári, majd pedig Gera lövése után volt a helyén, Hrepka veszélyes fejesét pedig a felső lécre nyomta. A Vasas remekül védekezett, így megőrizte egygólos előnyét.

DVSC-TEVA – Paks 1-1 (Takács 37. ill. Bartha 59.)

Az első félidőben a Paks birtokolta többet a labdát, veszélyesebben is játszott, különösen Haraszti helyzete volt veszélyes. A Debrecen első komolyabb lehetőségéből gólt szerzett a 37. percben Takács révén, a szünetig már nem változott az eredmény.

A második félidőt is a Paks kezdte jobban, és végül Bartha egyenlíteni tudott egy beadás után. Az egalizálást követően ritmust váltott a Loki, beszorította a hazai csapat a Paksot, Korhut kétszer is nagyon közel járt a gólhoz, de előbb egy tizenegyest hagyott ki, később pedig a kapufát találta el. A hajrában kiegyenlített játék zajlott, nagyobb helyzet már nem volt egészen a 93. percig, amikor Brkovic fejelt kapufát, így végül maradt az 1-1.

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.