Nikolic: "Úgy tűnt, a paksiak kétszer erősebbek", Fernando: "Nincs sok pozitívum" - értékelések

Összegyűjtöttük, hogyan értékelték az NB I-es vezetőedzők a szombat délutáni találkozókat. Ezúttal sem volt hiány érdekes nyilatkozatokban.
Budai László 2018. április 28., szombat 20:45
Szerző: Budai László 2018. április 28., szombat 20:45

Paks-Videoton 1-0

Csertői Aurél (Paks): - Gratuláció jár az összes játékosomnak, ezúttal a maximumot nyújtották. Helyenként jól is játszottunk, de végig nagyot küzdöttünk. Ha nagyon jól játszik egy csapat, benne van, hogy a listavezetőt is megverje. Nem akarok most nagy célokról beszélni, hiszen hektikus 4-5 körön vagyunk túl. Örüljünk annak, hogy stabilizáltuk a helyzetünket, a bentmaradás már egyre biztosabb, a mi helyzetünkben ez is fontos. Természetesen, ha lesz lehetőségünk, próbálunk feljebb lépni a tabellán. Jó érzés, hogy a Videoton és a Ferencváros ellen is tudtunk pontot, pontokat szerezni.

Marko Nikolic (Videoton): - Gratulálnunk kell a Paksnak a győzelemhez. Jól kezdtük a meccset, az első 30 percben kontrolláltuk a játékot. Aztán a semmiből előjöttek technikai hibák, talán az idegesség miatt, ezekre nem is tudok semmilyen magyarázatot adni. A saját 16-osunk környékén követtünk el hibákat, nehéz helyzetbe hozva magunkat. A fordulás után volt egy nagy helyzetünk, az kimaradt. A gól, amit kaptunk, hihetetlen a számomra: mi rúgtunk szabadrúgást, majd utána kaptunk gólt, mert lekontráztak bennünket. Jó, hogy ekkor ápolás miatt kevesebben voltunk, de akkor is hihetetlen volt ezt számomra látni. Ezután sokkal nehezebb lett a meccs, amit sajnos el is vesztettünk. Nem kérdés, nagyon fontos 3 pontot hagytunk most el. Jön a nagy rangadó jövő héten a Ferencváros ellen, de nem mondanám azt, hogy csak azon a meccsen dől el a bajnoki cím, hiszen a mai mérkőzés is mutatta, hogy bárki megverhet bárkit. Köszönjük azoknak a szurkolóknak, akik elkísértek bennünket. Lazovic persze hiányzott, de ez csapatsport, nem lehet erre fogni. Ha ránézek a ma pályára lépett játékosokra, közülük senki sem játszott ihletett formában, megfelelő hozzáállással.

A paksiak ma úgy tűntek, mintha kétszer jobban akarnának, kétszer erősebbek lennének, mint mi. Abszolút megérdemelten nyertek.

Újpest-Diósgyőr 1-0

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Rendkívül elégedett vagyok, hiszen nem egyszerű játszani a Diósgyőr ellen hazai pályán, és idegenben sem. A játék képére a "váó" szót tudnám használni, hiszen a helyzetek kidolgozásával elégedett voltam. Bár több lehetőséget kihagytunk, ennek ellenére nagyszerűen játszottunk. Az első félidőben megfordult a fejemben, hogy a futball örök törvénye szerint a sok kihagyott helyzet megbosszulja magát, és majdnem ez is történt, csak Pajovic két bravúrja mentett meg minket. A második játékrészben megváltozott a játék képe, az időjárás sem könnyítette meg a csapatok helyzetét. Többször elveszítettük a labdát, és a szervezettségünk hiányában nehéz volt megszerezni a második találatot. Néhány játékosom már elfáradt, és ez látszott is rajtuk. Szarkában és Makraiban is benne volt a gól, ugyanúgy az 5-6 játékosban is, akik 195-196 centi magasak, amivel mi nem tudtunk volna mit kezdeni, és így könnyen tönkretehették volna a meccsünket egy góllal. Büszke vagyok a ma mutatott játékra, a szezon egyik legjobb félidejét produkáltuk. Csak két-három gól hiányzott, azonban gratulálok a játékosoknak, és az ellenfél edzőjének további sok sikert kívánok a szezon hátralévő részére.

Fernando (Diósgyőr): - Csak pár napunk volt arra, hogy dolgozzak a csapattal. Elsődleges célom az volt, hogy feltüzeljem a játékosokat, mert nehéz helyzetben voltak.

Természetesen olyan dolgokat is gyakoroltunk, amit a pályán is viszont akartam látni, de ez sajnos nem jött össze. A mostani meccsből kiindulva csak a pozitív dolgokat kell keresni, amiből nem sok volt, de ami megvolt, azokból lehet tovább építkezni.

Mezőkövesd-Honvéd 1-2

Tóth László: - Úgy érzem, ez egy olyan meccs volt, amely megütött minket. A Honvéd nagyon jól felkészült belőlünk, folyamatosan tördelte a játékot, pluszban mi óriási hibákat követtünk el, amivel megajándékoztuk az ellenfelet. A Kispest nagyon okosan visszazárt, a mi kulcsjátékosainkat felőrölte, emellett elöl klasszisaik voltak, akik eldöntötték a meccset. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, bravúrokra van szükségünk, olyanokra, mint a szezon elején, erre képesnek tartom a csapatot. (mezokovesdzsory.hu)

Supka Attila (Honvéd): - Nagyon sokat tett a csapat a győzelemért: kellett ehhez az egységesség, a jó egyéni teljesítmények, és az a hozzáállás, amivel bizonyítjuk, hogy oda szeretnénk érni abba a pozícióba, amit megbeszéltünk. (honvedfc.hu)

DVSC-Vasas 2-3

Herczeg András (DVSC): - Gratulálok a Vasasnak, el kell ismerni, ők voltak a jobbak. Ismét gólt kaptunk a találkozó elején, ezzel görcsössé, idegessé vált a játékunk, majd jött a második gól. A félidő második felében átvettük a játék irányítását, de nem sikerült gólt lőni. A második félidőben is jól ment a csapatnak, egy kontrából viszont megkaptuk a harmadik gólt. Amikor emberelőnybe kerültünk, mentünk előre, szereztünk két gólt. Hiányzik Ferenczi, Varga, Bódi, és ez érződött a játékon. A csapat mindent elkövetett a közönséggel együtt, de a harmadik találatot nem sikerült bevinni. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, 3-4 ember hiányzik a csapatból, tavasszal egyszer sem sikerült az őszi összeállításban játszanunk. (boon.hu)

Michael Oenning (Vasas): - Hosszú idő után végre megjutalmaztuk magunkat egy jó teljesítménnyel. A mérkőzés első percétől kezdve azzal a tudattal léptünk pályára, hogy ponttal, pontokkal távozzunk. A csapat megértette, amit taktikai tervként kértem tőlük, amihez a mérkőzés végéig tartották magukat. A csapat ma fizikálisan túllépte a határait, ez minden tiszteletet megérdemel. Ez is mutatja, hogy a csapat morálja rendben van. Arra fogunk törekedni, hogy ezt a szellemiséget a szezon végéig fenntartsuk. Szükségünk is lesz rá. Ma nagyon fontos sikert arattunk, amiért nagy árat fizettünk, egyrészt Szivacski Donát sérülése miatt, aki valószínűleg kulcscsonttörést szenvedett, valamint Ádám Martin kiállítása sem könnyíti helyzetünket. Ezt majd holnap dolgozzuk fel. Ma azonban még a három pont feletti örömé a főszerep. (vasasfc.hu)