NB I: A nagy fordítások fordulója volt - eredmények

A Ferencváros és a Debrecen is hazai pályán fordított, a Balmazújváros pedig hiába vezetett, a hajrában mentett pontot az élvonal 8. fordulójában.
Csakfoci Admin 2017. szeptember 9., szombat 19:59
Szerző: Csakfoci Admin 2017. szeptember 9., szombat 19:59

Ferencváros - Vasas 5-2 (Painstil 32., Varga 62., 82., 93. - 11-esből, Priskin 84., ill. Kulcsár 14., Gaál 60.)

A Ferencváros jobban kezdett, Böde fejjel ráijesztett a vendégekre, de Kamenár nagyot mentett. A Vasas idővel egyre magabiztosabb lett, és vezetést is szerzett: Ristevski az üresen hagyott Kulcsár elé tálalt, aki a 16-ostól nagy gólt lőtt (0-1). A félidő közepén kezdett ismét magához térni az FTC, és ez kisebb lehetőségek után gólt is ért: a 32. percben Lovrencsics indította Bödét, a védők és a kapus kicsit egymásra vártak, a ghánai játékos lecsapott, és a hálóba helyezett 13 méterről (1-1) - ezzel az eredménnyel zárult az első játékrész.

Fordulás után egy-két veszélyesebb támadás után újabb gól esett negyedóra elteltével: egy indításra Gaál indult el, de Leandro becsúszva mentett - legalábbis úgy tűnt, majd a labda a támadó elé került, aki 22 méterről lágyan emelt Dibusz felett a hálóba (1-2) - újabb látványos gólt lőttek a vendégek.

Akik nem örülhettek sokáig, hiszen Varga Roland azonnal egyenlített: átjátszotta egy csellel az emberét, majd éles szögből, keményen kilőtte a hosszú sarkot (2-2). Izgalmas félórát ígért tehát a folytatást, amit fokozott az is, hogy bő negyedórával a vége előtt Szivacskit második sárgával kiállították.

A zöld-fehérek éltek is az emberfórral: nem sokkal a vége előtt Lovrencsics pontos beadását Varga értékesítette (3-2). A túloldalon majdnem egyenlített a Vasas, Berecz kemény lövésénél azonban Dibusz nagyot mentett. Az ellentámadás után eldőlt minden: Priskin egy csel után lőtt Kamenár hálójába (4-2). A ráadásban még böntetőt is rúghatott az FTC, Varga nem hibázott, így mesterhármasig jutott - a Ferencváros végül egy izgalmas, fordulatos meccsen megszerezte a 3 pontot a meglepetéshez sokáig közel álló angyalföldiek ellen.

Mezőkövesd - Balmazújváros 2-2 (Lázár 58., Strestík 70., ill. Arabuli 35., 88.)

Nagy elánnál vetették bele magukat a csapatok a mérkőzésbe és Tujvelnek már a 3. percben védenie kellett. Ezt követően a védelmek nem álltak a helyzet magaslatán, amit a támadók nem tudtak kihasználni. Először Rus hibáját követően nem találta el a kaput Strestik, majd a túloldalon egy Fótyikról lepattanó labdát nem tudott értékesíteni Andric. Ezt követően a vendégek kezdték átvenni a mérkőzés irányítását. Vajda lövése után Hudák szinte a gólvonalról mentett, majd Haris lövése sem sokkal kerülte el Tujvel kapuját. A vendég rohamok nem álltak le és Arabuli már nagyon közel állt a gólszerzéshez, de miután megtáncoltatta védőjét a hazai kapus eszén ő sem tudott túljárni. A 35. percben végül megérdemelten jutott vezetéshez a Balmazújváros, miután Zsiga lövését még hatalmas bravúrral hárította Tujvel, de a kapufáról kipattanó labdát Arabuli két méterről könnyedén fejelte a kapuba (0-1).

A második játékrész elején a vendégek átadták a területet a hazaiaknak, hogy kedvükre kontrázhassanak. Egy hosszú ívelést Arabuli okosan elengedett, így Vajda törhetett kapura, ám pöccintésébe még bele tudott érni Tujvel. A túloldalon Tóth beívelését követően Lázár lövésénél bravúrral védett Horváth, ám a földre lepattanó labda végül a kapus testéről mégiscsak a kapuban kötött ki (1-1). A gól után továbbra is kontrázni próbált a Balmaz, Vajda remek labdát kapott a jobboldalon, lövése már túljutott Tujvelen is, ám Fótyik hatalmasat mentett. A nagy helyzet után ismét jött a büntetés: Lázár lövését még védte a vendégek kapusa, ám a labda Strestik elé került, aki két méterről nem hibázott (2-1). Néhány perc múlva akár duplázhatott volna a támadó, ám Horváth hatalmasat védett a lövésénél. Horváth Ferenc kettős cserével is próbált frissíteni csapatán, de úgy látszott, hogy semmi nem segít csapatán. A rendes játékidő vége előtt azonban egy szöglet után Arabuli ismét eredményes tudott lenni. A meccslabda Veszelinovics előtt volt, de a támadó ordító helyzetben lőtte fölé a labdát, így 2-2 lett a vége.

Debrecen - Diósgyőr 3-1 (Varga K. 12., Takács T. 85., Tabakovic 88., ill. Óvári 5.)

Gyors vendéggóllal kezdődött az NB I keleti rangadója, a DVSC és a DVTK 50. élvonalbeli meccsén a borsodiak Óvári gyors találatával 1-0-ra vezettek. Nem kellett sokat várni a válaszra sem: Varga Kevin egy labdaszerzés után szép góllal egyenlített ki (1-1). A félidő hátralevő részében kicsit leült a játék, ám a hajrában megvoltak a hazaiak lehetőségei.

A fordulás után mindkét oldalon akadtak helyzetek, a csereként beállt Tabakovic ziccerben hibázott, aztán a másik csereember, Takács Tamás közelről lőtt a hálóba (2-1). Tabakovic sem maradt gól nélkül, Varga centerezése után remekül lőtt a léc alá, eldöntve a három pont sorsát (3-1). A DVSC folytatta jó sorozatát, sorozatban harmadjára nyert Herczeg András együttese.

ÍGY ÁLL AZ NB I - KATTINTS A FRISS TABELLÁÉRT!