NB II-es csapat ellen szenvedett a Diósgyőr - NB I-es edzőmeccsek

A Nemzetek Ligája miatti bajnoki szünetben több élvonalbeli klub is felkészülési mérkőzést játszik pénteken. Mutatjuk az eredményeket, az összeállításokat és a góllövőket.
Dudás Gábor 2018. október 12., péntek 14:08
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 12., péntek 14:08

Az NB I-ben a 11. helyen álló DVTK nem bírt a másodosztályú Kazincbarcikával, a Putnokon rendezett pénteki felkészülési mérkőzésen. Két hatalmas védelmi hibát kihasználva a KBSC kétgólos előnyre tett szert, a felforgatott összeállításban (három fiatal játékos, is lehetőséget kapott többek között) játszó diósgyőriek pedig csak egy órát követően tértek magukhoz.

A 63. percben Szabó szögletébe Polgár Kristóf ért bele a hosszú oldalon és a labda a bal alsó sarokban kötött ki, majd hat perccel később Nagy Tibor lépett ki a védők között a jobb oldalon Vernes labdájával, tolt egyet a rajta, majd középre passzolt laposan, ahol Bacsa Patrik érkezett és egy védő szorításában közelről a hálóba kotorta a labdát. 2-2 lett így a meccs vége - írja a dvtk.eu.

Fernando Fernandez (DVTK): - A legfontosabb, hogy lehetőséget kaptak azok a játékosok, akik a bajnokságban kevesebb szerephez szoktak jutni. Örülök annak, hogy több fiatal játékos teljesítményét meccsszituációban is megnézhettem. Köszönjük a Kazincbarcikának, hogy játszhattunk velük. Ez a találkozó remek felkészülést jelentett az Újpest elleni bajnokira.

Keményen üzentek a Diósgyőr szurkolói: "Cél az NB II?" - Fernandót is elküldenék
Szombathely után Miskolcon is elfogyott a drukkerek türelme, nyilvánosan, drapériákon üzentek az ultrák a vezetésnek és a csapatnak is.

Kazincbarcikai SC - Diósgyőri VTK 2-2 (Kanalos 13., Tóth L. 41., ill. Polgár 63., Bacsa 69.)

DVTK: Radoš (Bukrán, 58.) - Polgár, Karan (Brkovic, 46.), Tamás M. (Géringer, 74.) - Nagy T. (Shestakov, 74.), Tóth Ba. (Tóth Bo., 58.), Mazalović (Fenyőfalvi, 58.), Szabó B. (Tajti M., 74.), Bárdos (Juhár, 46.) - Bacsa, Mihajlović (Vernes, 46.)

KBSC: Fila - Palmes, Fótyik, Heil, Mikló, Oltean, Krausz, Kovács O., Lukács R., Tóth L., Kanalos

Eközben a a Mezőkövesd hazai pályán, egy kétszer 60 perces edzőmeccsen 3-1-re legyőzte a másodosztályú Balmazújvárost.

Verpecz nagy védései jelentették az első fontosabb eseményeket, a 10. perc környékén Vajda, Szeles és Mevoungou kísérletét is hárította a balmaziak rutinos hálóőre. A 28. percben azonban már ő is tehetetlen volt a Mezőkövesd Facebook-oldalának közvetítése szerint, Drazic öt méterről. kisodródva emelt a bal alsó sarokba (1-0). A 41. percben kétgólosra nőtt a hazai előny, Farkas sarkazását Molnár lőtte a hálóba (2-0).

Kuttor Attila teljes csapatot cserélt a szünetben. A 90. percig kellett várni a harmadik kövesdi találatra: André Alves közelről lőtt a bal alsó sarokba (3-0). A 120 perces meccs utolsó negyedórájának nyitányaként szépített a Balmazújváros, Körödi állította be a 3-1-es végeredményt.

Mezőkövesd-Zsóry - Balmazújváros 3-1 (Drazic 28., Molnár G. 41., Alves 90., ill. Kóródi 105.)

Mezőkövesd, I. félidő: Dombó - Farkas, Pillár, Katanec, Wieland - Szeles, Mevoungou, Cseri - Vajda, Drazic, Molnár

Mezőkövesd, II. félidő: Szappanos - Varjas L., Hudák, Sulek, Sike - Földi, Varjas L., Sibo - Szakály, Alves, Koszta

Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.