NB I: Vasas-pont Diósgyőrből, botlott a Fradi - eredmények

Meglepetésre nem tudott hazai pályán győzni a Ferencváros az újonc Mezőkövesd ellen, a listavezető Vasas is döntetlent ért el a Diósgyőr ellen. A Haladás ismét győzött és már harmadik. Nem született gól sem az Újpest, sem a Honvéd meccsén.
Csakfoci Admin 2016. augusztus 21., vasárnap 18:03
Szerző: Csakfoci Admin 2016. augusztus 21., vasárnap 18:03

A várakozásoknak megfelelően a Fradi kezdett aktívabban, többet birtokolták a labdát, mint ellenfelük, és sorra alakították ki a helyzeteket. A nagy nyomás meghozta a vezető gólt is, Djuricin talált a kapuba. A mérkőzés képe ezután sem változott, dominált a Ferencváros, azonban második találat nem akart megszületni, Trinks és Djuricin is ziccert hibázott, Tujvel ihletett formában védett.

A második játékrészben fokozatosan egyre többet birtokolta a labdát a vendég Mezőkövesd, a hazaiak pedig labdaszerzés után villámgyors ellentámadásokat vezettek. Jöttek a ferencvárosi helyzetek, ám mégis a vendégek találtak be, Strestik szabadrúgása után Bacelic-Grgic még Dibuszba lőtt, ám Hudák lecsapott a lepattanóra. Tíz perccel a vége előtt pedig még súlyosabbá vált a hazaiak helyzete, kísértetiesen hasonló szituáció után Bacelic-Grgic a hálóba fejelt, így megszerezték a vezetést a vendégek. Az eddig is támadó FTC ezután mindent egy lapra tett fel, és Nagy Dominik révén ki tudott egyenlíteni – a fiatal játékos igazolta a találkozón, miért kapott helyet Bernd Storck legfrissebb keretében. Akárhogy rohamoztak a hazaiak, újabb gólra nem futotta az erejükből, így hatalmas meglepetést okozva a Mezőkövesd ponttal távozott a Ferencváros otthonából.

Ferencváros – Mezőkövesd 2-2 (Djuricin 9., Nagy D. 84., ill., Hudák 63., Bacelic-Grgic 79.)

Az Újpest kezdte aktívabban a találkozót, több kisebb helyzetet s kialakított a hazai csapat. Igazán nagy gólhelyzet azonban az egyik oldalon sem adódott, az Újpest részéről talán Cseke és Diarra szólója és lövése, míg az MTK oldalán Jakab lövése és utána a kipattanót mellé lövő Hrepka helyzete volt a legnagyobb lehetőség, de a szünetre 0-0-val mentek a csapatok.

A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, veszélyes támadásokat vezetett az MTK is, de a mezőnyben még mindig az Újpestnél volt többet a labda. A félidő második fele egyértelműen az Újpesté volt, több nagyobb helyzete is volt a liláknak, Cseke és Diarra is veszélyesen játszott, a túloldalon Hrepka állt a legközelebb a gólhoz. Betalálni azonban sem ő, sem más nem tudott, 0-0 a vége.

Újpest – MTK 0-0

Egy Csiki-lövéssel indult a Gyirmót kispesti vendégjátéka, ám azt követően inkább a hazaiak irányítottak. Több Honvéd-lehetőség is adódott, de a hazai lövések vagy pontatlanok voltak, vagy az újonc védői rendre mentettek (esetleg Sebők), így az első 45 percben nem született gól.

Fordulás után is elmaradtak a hazai rohamok, a gyirmótiak előtt volt 1-2 kisebb lehetőség, de azok is kimaradtak, majd a legvégén Baráth fejesnél Sebők védett hatalmasat, így gól nélkül ért véget a meccs.

Honvéd - Gyirmót 0-0

A Haladás kezdte aktívabban a meccset, de az első negyedóra végére már vezetett a Paks: Halmosi akasztotta Kulcsárt, a megítélt büntetőt Koltai értékesítette (0-1). Williams egyenlíthetett volna, ám jó helyzetben nem találta el jól a labdát. Nem úgy Gaál percekkel később: a 28. percben 22 méterről talált be egy szép lövéssel Kemenes kapujába (1-1). Bő tíz perccel később részben megismétlődött a jelenet, ám ezúttal nagyot mentett a paksiak kapusa, így a félidő döntetlennel zárult.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, Haraszti előtt adódtak lehetőségek. A játékrész közepén aztán döntött a Haladás: előbb Williams távoli lövése akadt be Kemenes hálójába, majd szinte egyből után öngólt vétett Gévay. Haraszti még szépíthetett volna nagy helyzetben, nem tette, így a vasiak végül 3-1-re nyertek, és felléptek a dobogóra.

Haladás - Paks 3-1 (Gaál 28., Williams 68., Gévay 71., öngól, ill. Koltai 15., 11-esből)

A Diósgyőr kezdett valamivel aktívabban a Vasas ellen. A mérkőzés elején Makrai került helyzetbe, de 12 méteres lövését blokkolták. A 35. percben a hazaiak megszerezték a vezetést: Bacsa lépett ki, majd közelről, éles szögből a hosszúba gurított. A Vasas azonban szinte azonnal válaszolt: Ádám 20 méterről óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. A szünet előtt Berecz 17 méteres próbálkozása alig ment mellé.

A második félidő egy Remili-lövéssel kezdődött, Rados azonban bravúrral szögletre mentett. A hazaiak kapusa a csereként beállt Saglik megpattanó lövése után is nagyot védett. A Vasas továbbra is az élen áll, a DVTK pedig nem tud felzárkózni.

Diósgyőr – Vasas 1-1 (Bacsa 35., ill. Ádám 38.)